Ortopedinių padukų įtaka suaugusiems su plokščiapadyste, taikant skirtingas vaikščiojimo sąlygas


Medicinos analizė.

Pavadinimas. Pėdų spaudimo taškų analizė suaugusiems su normalia ir plokščia pėda, taikant skirtingą ėjimo greitį įkalnėje. Problema. Šis tyrimas buvo atliktas siekiant nustatyti pėdų spaudimo jėgą lyginant normalią ir plokščią pėdas, taikant skirtingą ėjimo greitį. Tiriamieji. Tiriamieji buvo paskirstyti į 2 grupes. N=15 su normalia pėda. N=15 su plokščia pėda. Tiriamieji praeityje neturėjo jokių neurologinių susirgimų, jų amžius nuo 21 iki 30 metų. Metodai. Prieš tyrimą buvo išmatuoti žmonių ūgiai ir svoriai tam kad nustatyti kūno sudėjimą (naudotas T-testas). Ėjimo metu tiriamieji buvo tetsuojami ant bėgimo takelio (AC5000M, SCIFIT, UK). Vidutinis ėjimo greitis vyrams buvo suskirstytas į 3 lygius (įkalnė 10%). Lėtas (3km/h). Normalus (4km/h). Greitas (5km/h). Vidutinis ėjimo greitis moterims buvo suskirstytas taip pat į 3 lygius (įkalnė 10%). Lėtas (2,7km/h). Normalus (3,7km/h). Greitas (4,7km/h). Tiriamieji, siekiant nustatyti jų naturalų ėjimo greitį vaikščiojo 1 minutę prieš prasidedant tyrimui bei 5 minutes basomis ant bėgimo takelio. Pėda buvo padalinta į 8 zonas. Pirmas pirštas. Antras-penktas pirštai. Pirmas padikaulis. Antras ir trečias padikauliai. Ketvirtas ir penktas padikauliai. Vidurinė pėdos dalis. Medialinis kulnas. Lateralinis kulnas. Vidutinis spaudimas kiekvienos zonos buvo matuojamas ejimo metu. Rezultatai. Tyrimo metu nepastebėta demografinių ir klinikinių skirtumų tarp plokščiapadžių ir normalias pėdas turinčių tiriamųjų. Išvados. The body weight of adults with flatfoot was concentrated on the 2–3rd metatarsal region during the stance phase and increased with walking speed on the ascending slope due to weakening of function of the medial longitudinal arch. Plokščiapadžių žmonių kūno svoris koncentruotas antro ir trečio padikaulio zonoje, vaikštant ir didinant greitį įkalnėje greičiau nuvarginama medialinė išilginė arka. Literatūra. Kim, M. -K. (2015). Foot pressure analysis of adults with flat and normal feet at different gait speeds on an ascending slope. Pavadinimas. Savaičių korekcinių pratimų programų įtaka laivakaulio aukščiui paaugliams su plokščiapadyste. Problema. Ištirti korekcinių pratimų naudą 12-16 metų paaugliams. Tiriamieji. Tyrime dalyvavo berniukai, amžius 12-16metų. Kontrolinė grupė (n=15). Pratimų grupė (n=15). Metodai. Rezultatams apdoroti buvo naudojamas Kolmogorovo-Smirnovo testas. Tiriamoji grupė atliko korekcinius pėdos padėtį lavinančius pratimai, taip pat tiriamoji grupė buvo konsultuojama ortopedo. Rezultatai. Statistiškai naudingų pakitimų nepastebėta, tačiau tiriamoji grupė pagerino liavakaulio aukštį. Išvados. Šiuo atveju pratimai įtakos plokščiapadystei neturėjo. Pratimai įtakos turėjo laivakaulio aukščiui. Šią temą pasirinkau, nes pati turiu ploščiapadystę, tad įdomiau nagrinėti straipsnius, kurie aktualūs man pačiai. Literatūra.


15 suaugusiųjų su plokščiapadyste ir 15 suaugusiųjų su normaliu pėdos skliautu. Tiriamieji buvo atrinkti naudojant RS skanerį. Visi tiriamieji buvo studentai, kurie per pastaruosius 6 mėnesius neturėjo jokių sutrikimų apatinėje galūnėje. Tarp tiriamųjų nebuvo jokių žymių skirtumų amžiuje, ugyje, svoryje ar pėdos ilgyje.

Tiriamieji buvo ištirti RS skaneriu. Po keleta kartų atliktų vaikščiojimo pratimų, tiriamieji turėjo praeiti ant lygaus paviršiaus ir po to praeiti aukštyn arba žemyn 10-20cm laiptais mūvėdami tik kojines (visi tiriamieji mūvėjo tas pačias kojines), lipimo greitis buvo 1 žingsnis per sekundę. Po kiekvieno praėjimo, naudojant RS skanerį buvo stebima pėdos apkrova ir skliauto pozicija. Duomenys buvo matuojami po 3 kartus ir tuo met išvestas vidurkis. Po to tiriameji su plokščiapadyste turėjo nešioti batus su ortopediniais padukais 8 valandas per dieną ir taip 3 mėnesius. Po gydymo vėl buvo matuojama pėdos padėtis.

Po matavimų tiriamieji buvo padalinti į 3 grupes: plokščiapadžiai prieš gydymą, plokščiapadžiai po gydymo ir normalios pėdos.

Kiekviena grupė buvo išskirstyta dar pagal 5 sąlygas: vaikščiojimas lygiu paviršiumi, vaikščiojimas į viršų 10cm aukščio laiptais, vaikščiojimas į viršų 20cm aukščio laiptais, vaikščiojimas žemyn 10cm aukščio laiptais ir vaikščiojimas žemyn 20cm aukščio laiptais.

 • Medicina Analizės
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Gintarė
 • 3 puslapiai (859 žodžiai)
 • Universitetas
 • Medicinos analizės
 • Microsoft Word 20 KB
 • Ortopedinių padukų įtaka suaugusiems su plokščiapadyste, taikant skirtingas vaikščiojimo sąlygas
  10 - 3 balsai (-ų)
Ortopedinių padukų įtaka suaugusiems su plokščiapadyste, taikant skirtingas vaikščiojimo sąlygas. (2017 m. Spalio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/ortopediniu-paduku-itaka-suaugusiems-su-ploksciapadyste-taikant-skirtingas-vaiksciojimo-salygas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:04