Oscilografai referatas


Elektroninio oscilografo svarbiasia. Elektroninis oscilografo dalys.

Įvadas. Oscilografo istorija. Oscilografu tipai. Elektroniniai oscilografai. Skaitmeniniai oscilografai. Svarbiausios oscilografu sharakteristikos. Kas svarbiausia renkantis osciligrafą. Juostos plotis. Strobavimo dažnis. Atminties talpa. Skyra ir tikslumas. Sinchronizavimas. Įvesties daiapozonai. Formfaktorius. Išvados. Naudota literatūra.

Elektroninis oscilografas skirtas elektros srovei ar įtampos signalams stebėti ir tirti. Juo galima tirti visus tuos signalus, kuriuos galima paversti elektriniais signalais, kaip, pvz., slėgio ar apšvietos kitimą ir pan. Oscilografai būna analoginiai ir skaitmeniniai. Daugelis elektronikų yra bent kurį laiką naudoję analoginius oscilografus, todėl jie įsivaizduoja, kaip jie atrodo ir kur naudojami. Tiesą sakant, dauguma šiandien perkančiųjų oscilografus keičia analoginį prietaisą skaitmeniniu prietaisu. Nepaisant to, vis dar rasime daug technikų, mėgstančių analoginio oscilografo išvaizdą ir jį supančią aurą (kitaip sakant, šilumą), nors analoginiame oscilografe vargu ar rastume tokių funkcijų, kurios skaitmeniniuose oscilografuose būtų blogesnės. Kadangi tik keletas gamintojų vis dar siūlo analoginius oscilografus, o daugelis iki šiol parduodamų jų modelių dar labai senos technologijos. Gal ir atrodys, kad panaudoto analoginio oscilografo pirkimas yra ekonomiškai teisingas žingsnis, bet tai padarius ir susidūrus su atsarginių dalių paieška bei palyginti aukšta remonto kaina, imi suprasti, kad ekonominiai tokio žingsnio privalumai yra geriau negu abejotini. Yra ir nemažai kitų kriterijų, kurie svarbūs renkantis prietaisą tarp analoginio ir skaitmeninio prietaiso. Skaitmeniniai oscilografai su atmintimi, maži ir nešiojamieji, turi didžiausią dažnių juostos plotį, gali fiksuoti akimirksninius vaizdus, gali turėti spalvoto vaizdo vaizduoklius, leidžia ekrane atlikti matavimus, turi paprastą vartotojo interfeisą, siūlo duomenų saugojimo bei perrašymo galimybes.

  • Microsoft Word 1225 KB
  • 2013 m.
  • 18 puslapių (3954 žodžiai)
  • Universitetas
  • Robertas
  • Oscilografai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Oscilografai referatas. (2013 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/oscilografai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 19:03
×