Oscilografai


Oscilografas. Oscilografo konstrukcija. Oscilografų rūšys. Įtampos matavimas oscilografu. Analoginiai oscilografai. Skaitmeniniai oscilografai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kartai sakoma, kad elektronikos inžinieriui oscilografas yra reikalingas kaip atsuktuvas. Oscilografas padeda geriau suprasti elektroninio prietaiso schemos veikimo detales. Įdomu tai, kad oscilografu galima tyrinėti ir labai greitai besikeičiančius signalus.

Oscilografu naudojamasi, kaip labai patogiu matavimo prietaisu, kai nereikia didelio tikslumo matuojant įtampos vertes, o įdomi grafinė įtampos kitimo laiko atžvilgiu funkcija. Ne visada pakanka išmatuoti, kaip pavyzdžiui, baterijos, tik įtampos ar srovės vertę. Dažnai reikalinga papildoma matuojamo signalo informacija, dažnis, darbo ciklas, amplitudė nuo piko iki piko, kilimo ir kritimo laikas, pralenkimas ir vėlinimas ir kt. Ypač patogu stebėti grafinį sinusinio ar impulsinio signalo vaizdą.

Matuojant oscilografu įtampos vertę paprastai ji palyginama displėjuje su jo skalės tinklelio linijų gradavimo padalomis. Sudauginus padalų skaičių su jautrio nustatymo padala gauname matuojamos įtampos vertę. Toks būdas buvo vienintelis daugumai analoginių oscilografų.

Vėlesniuose analoginių oscilografų modeliuose yra įtaisytas kalibruotas daliklis (atenuatorius), leidžiantis keisti vertikalaus kanalo jautrį (V/padalai).

Perjungiant iš kintamosios įtampos matavimo rėžimo (įėjimas „uždarytas“ nuosekliu kondensatoriumi) į nuolatinės, jei signalo kreivė nesimetriška, atsiranda vertikalus poslinkis dėl nuolatinės dedamosios.

Skaitmeniniuose oscilografuose yra įterpti mikroprocesoriai įgalinantys automatizuotą matavimą. Automatizavimas pagrįstas histogramų technika.

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 637 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1168 žodžiai)
  • Dovydas
  • Oscilografai
    10 - 8 balsai (-ų)
Oscilografai. (2015 m. Spalio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/oscilografai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:23
×