Osmoso demonstravimas


Osmoso demonstravimas. Osmosas – vandens. Tyrimo tikslas. Ištirti osmosą bulvėse. Hipotezė. B ir D induose bulvių skylutėse tirpalo lygis pakils. Priemonės ir medžiagos. Skaidrūs indai. Darbo eiga. Keturis indus pažymėti. Įpilame į A ir C induose esančių bulvių skylutes druskos tirpalo. Rezultatai. Po paros pastebėjome, kad B inde esančioje bulvėje druskos tirpalo beveik nebeliko. Išvada. Hipotezė pasitvirtino, B ir D induose bulvių skylutėse tirpalo lygis pakilo. Užduotys. Kas atsitiko bulvei, kuri buvo A lėkštelėje. Kas atsitiko bulvėj B inde? Kodėl? Inde buvo hipertoninis, o skylutėj hipotoninis tirpalas. Kai virėte bulves, jų ląstelių membranos suiro.

Osmosas – vandens molekulių difuzija pro pusiau pralaidžią plazminę membraną iš mažos koncentracijos tirpalo į didelės.

4 skaidrūs indai 2 bulvės Peilis Elektrinė plytelė Distiliuotas vanduo 20% druskos tirpalas Dvi pipetės.

Keturis indus pažymėti raidėmis A, B, C, D Vieną iš bulvių nenuluptą verdame penkias minutes Antrają nulupame ir perpjauname pusiau. Tada abejose puselėse padarome skylutes Tą patį padarome ir su virta bulve Įpilame į A ir C indus distiliuoto vandens, o į B ir D druskos tirpalo.

Įpilame į A ir C induose esančių bulvių skylutes druskos tirpalo, į B ir D – distiliuoto vandens Paliekame bulves parai.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 763 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (277 žodžiai)
  • Iveta
  • Osmoso demonstravimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Osmoso demonstravimas. (2015 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/osmoso-demonstravimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:33
×