Osmoso stebėjimas bulvės stiebagumbiuose


Osmoso pavyzdziai. Osmoso tyrimas. Osmoso tyrimas bulvese. Osmoso tyrimas su bulvemis. Osmosas bulvės ląstelėse. Osmosas bulveje. Osmosas. Osmosas bulvėse. Bandymas su bulve. Osmoso bandymas su bulve.

Praktinis biologijos darbas: Osmoso stebėjimas bulvės stiebagumbiuose. Įžanga. Tikslas: Stebėti skirtingos koncentracijos tirpalo judėjimą į bulvės stiebagumbio ląsteles ir vakuolių padidėjimą bei vandens netekimą bulvės ląstelių vakuolėse. Hipotezė. Darbo eiga. Priemonės ir medžiagos. Darbo eiga ir duomenų rinkimas. Gauti rezultatai. Hipertoninis. Izotoninis. Hipotoninis. Išvada. Hipotezės patvirtinimas arba paneigimas.

Darbą atliko: 3gb klasės mokiinformacija darbui. Osmosas – tai vandens difuzija pro pusiau laidžią membrana. Tokios membranos gerai praleidžia vandenį, bet blogai – jame ištirpusias medžiagas. Osmosinis slėgis sudaro tojstebėti skirtingos koncentracijos tirpalo judėjimą į bulvės stiebagukeičiantis tirpalo koncentracijasužymėjau stiklines numeriais nr. 1, nr. 2, nr. Į nr. stiklinę įpyliau 100 ml vandens ir įbėriau du arbatinius šaukštelius cukraus, gerai išmaišiau (tai didelės koncentracijos tirpalas). Į nr. stiklinę įpyliau 100 ml vandens ir įbėriau mažiau kaip 0,5 arbatinio šaukštelio cukraus (tai mažos koncentracijos tirpalas. Į nr. stiklinę įpyliau 100 ml distiliuoto vandens.

B) nulupau bulvę ir paruošiau devynias vienodo ilgio ir pločio bulvių juosteles. Jas tiksliai išmatavau ir užsirašiau matmenis.

C) visas juosteles sudėjau į tirpalus. Juostelės turi būti gerai apsemtos tirpalo. Mėginius laikiau visą naktį.

D) po nakties išėmiau juosteles ir vėl išmatavau. Pirmiausia išmatavau nr. mėgintuvėlyje.

Šiame tirpale (nr. 1) bulvių juostelės neišsiplėtė, atvirkščiai, sumažėjo. Tai reiškia jog bulvių stiebagumbių vakuolė prarado vandenį, susitraukė. Tirpalas buvo hipertoninis (kuriame yra didesnė tirpinio koncentracija negu ląstelėje. Ląstelės prarado daug vandens, nes daugiau vandens molekulių iš jos išėjo, negu atėjo į ją. Žinant kad tai augalo ląstelės, galime spėti, jog bulvės ląs šiame tirpale (nr. 2) bulvių juostelės galima sakyti neišsiplėtė. Liko tokios pačios kokios buvo, nes buvo izotoniniame tirpale (abiejose membranos pusėse ištirpusių medžiagų konc hipotoniniame tirpale (nr. ) bulvių ląstelės išsiplėtė. Kaip kurios galėjo netgi sprogti, nes matėme, jog juostelė buvo aiškiai padidėjusi. Kaip rodo mano matavimai apie mm vidutiniškai padidėjo juostelės. Didžiausia buvo net 29 mm. Tai įvyko dėl to, kad hipotoniniame tirpale buvo mažesnė koncentracija ląstelės gali didėti, likti tokios pačios, arba mažėti. Tai priklauso kokiame tirpale jos hipotezę patvirtinu. Nes mano stebėjimai rodo, jog keičiantis tirpalui (t.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (516 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Indre
  • Osmoso stebėjimas bulvės stiebagumbiuose
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Osmoso stebėjimas bulvės stiebagumbiuose. (2011 m. Vasario 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/osmoso-stebejimas-bulves-stiebagumbiuose.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 17:49
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo