Osteologija skaidrės


Biologijos skaidrės. Osteologija (ii dalis). Viršutinės galūnės kaulai. Pečių lanko kaulai. Rankos kaulai. Dilbio kaulai. Plaštakos kaulai. Apatinės galūnės kaulai. Kojos kaulai. Blauzdos kaulai. Pėdos kaulai. Jungtys, juncturae. Ištisinės jungtys. Sąnarys, articulatio. Sąnarių klasifikacija. Judesiai. Stuburo jungtys. Krūtinės ląstos judesiai. Viršutinės galūnės jungtys. Alkūnės sąnarys. Stipininis riešo sąnarys. Plaštakos kaulų jungtys. Delniniai pirštų sąnariai. Apatinės galūnės jungtys. Klubo sąnarys. Kelio sąnarys. Blauzdinis pėdos sąnarys. Pėdos sąnariai. Pėda.


Raktikaulis, clavicula: s raidės formos kaulas, dengia i – ą šonkaulį tai ilgasis kaulas, kurį sudaro kūnas ir du galai – krūtininis ir petinis mentė, scapula: plokščias, trikampio formos kaulas turi tris kampus ir tris kraštus bei du paviršius: nugarinį ir vidinį nugariniame paviršiuje yra mentės dyglys, kuris baigiasi petimi šoniniame kampe yra sąnarinė duobė.

Žastikaulis, humerus ilgasis kaulas; turi kūną ir du galus proksimaliniame gale yra žastikaulio galva nuo kūno galvą skiria anatominis kaklas, žemiau yra chirurginis kaklas ( per tą vietą žastikaulis dažniausiai lūžta ) distaliniame žastikaulio gale yra krumpys, kurio vidinė pusė vadinama skridiniu, išorinė – galvute krumplio užpakayje yra alkūninė duobė, šonuose – vidinis ir išorinis antkrumpliai.

Stipinkaulis, radius, ilgasis kaulas; yra dilbio lateralinėje pusėje: artimasis galas baigiasi galvute; distalinis galas sustorėjęs, jame yra riešo sąnarinis paviršius alkūnkaulis, ulna, ilgasis kaulas, yra dilbio medialinėje pusėje; proksimaliniame gale yra alkūnė, olecranon, distaliniame gale yra alkūnkaulio galvutė.

Riešakauliai, ossa carpi: jų yra 8 išsidėstę dviem eilėm po 4 tai trumpieji kaulai delnakauliai, ossa metacarpi: tai 5 ilgieji kaulai pirštakauliai, ossa digitorum: kiekvienas pirštas turi po tris pirštakaulius, išskyrus nykštį.

Skirstomi į dubens ir kojos kaulus dubenkaulis, os coxae: tai porinis plokščias kaulas, jis sudaro dubens lanką dubenkaulį sudaro trys suaugę kaulai: klubakaulis, sėdynkaulis ir gaktikaulis kiekviena šių kaulų turi po stambų kūną, kurie sudaro gilią gūžduobę gūžduobės viršuje yra klubakaulis, apačioje – sėdynkaulis, priekyje - gaktikaulis.

  • Biologija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Gintare
  • 30 puslapių (1101 žodis)
  • Biologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 56 KB
  • Osteologija skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Osteologija skaidrės. (2015 m. Spalio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/osteologija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 02:06