Oveno idejos


Roberto Oveno mokslo palikimas ir jo idėjų pritaikymas XXa.

Owenas giliai atskleidė kapitalizmo blogybes, ateitis idealiai visuomenei padarė daug nuostabų genijaus vizijų. Jis bandė nustatyti "lygybę, visi jie laimingi", naują visuomenę. Šios idėjos įkvėpti ir didindami informuotumą apie darbuotojus, darbdaviai suvaidino svarbų vaidmenį. Bet utopinis socializmas yra tiesiog nesubrendęs teorija, atspindi didėjantį proletariatą į originalus, nėra aiškus norais. Jis negali atskleisti esminį prieštaravimą kapitalizmo ir įstatymo rengimo, nežinia, klasių kovos, istorinės misijos proletariato nežinojo, kad jie negali pasiekti socializmą gali būti tik fantazija.. Egzistavo iki mokslinio socializmo gimimo, proletariatas nesubrendusios pradininkas socialistų ir komunistų teorija ir praktika. Utopinis socializmas 16 amžiuje, ir 19-ojo amžiaus pabaigoje, nuo 30 iki 40 metų, kapitalistinis gamybos būdas ir augimo laikotarpiu išnaudojamas ir eksploatacijai. Priešprieša tarp svarstymų yra sudaryta remiantis teorijos pradininko šiuolaikinio proletariato sistema mintimis. Ji yra padalintas į tris etapus.

organizuojamas pagal sąžiningos keitimosi darbo rinkoje principą.

Owenas suprantama kasdienio gyvenimo be kito turto, išskyrus prekes, visuomenės žinioje, faktinius duomenis apie visšąją gamybą.

Oweno personalo įvertinimo filosofija:

Kooperacijos tevu yra skaitomas Robertas Owenas, gyvinęs XVIII šimtmečio pabaigoj ir XIX-jo pradžioje. Jo tikslas buvo panaikinti pelną, kurio tro škimas esąs viso pikto šaknis. Tatai ir buvo vienas iš kertinių kooperacijos rūmo akmenų. Kooperacija ir dabar turi to tiekti. Praktiškai tai atsiekiama tuo būdu, kad kooperatyvas, imdamas pinigini atlyginimą už prekes, pagaliau grąžina atgal visą pelną, kuris yra paskirstomas proporcingai įpirkimo sumai. Antras dalykas — tai teisingas atlyginimas darbininkui už darbą. Iš čia gamybinė kooperacijos idėja, kuri stengiasi pašalinti iš kelio prekių paskirstymo tarpininką. Atsisakymas pelno, priešinimasis išnaudojimui bei teisingas atiminimas už darbą ir yra tie pradmenys, kurie kooperaciją stato priešpriešais kapitalistinei santvarkai, siekiančiai kaip tiktai didžiausio pelno, taigi — ir plačiųjų sluoksnių išnaudojimo. Tokiu būdu, matome, kad kooperacija yra giliai demokratinis ekonominis judėjimas, organiškai suaugęs su politine demokratija.

  • Sociologija Esė
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1957 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gediminas
  • Oveno idejos
    10 - 6 balsai (-ų)
Oveno idejos. (2015 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/oveno-idejos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:47
×