Ožkų sūrio gurmanų namai verslo projektas


Įvadas. Verslo idėjos aprašymas. Verslo idėja. Įmonės misija, vizija ir tikslai. Įmonės plėtra ir perspektyvos. Marketingo planas. Teisinė – politinė aplinka. Ekonominė aplinka. Socialinė ir demografinė aplinka. Konkurencinė analizė. Kainų politika. Pardavimų strategija. Reklama ir rėmimas. Gamybinis planas. Ožkų auginimas. Ožkų melžimas. Sūrių gamyba. Patalpos, įranga. Žaliavos ir medžiagos. Organizacinis planas. Organizacinė valdymo struktūra. Personalo poreikis ir darbo užmokestis. Rizikos vertinimas. Finansinis planas. Finansinių išteklių poreikio nustatymas ir finansavimo šaltiniai. Pardavimų prognozavimas. Išlaidų prognozavimas. Prognozuojama pelno (nuostolio) ataskaita. Prognozuojama pinigų srautų ataskaita. Lūžio taškas. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Darbo aktualumas: Stebint ir analizuojant pastarojo dešimtmečio Lietuvos kaimiškoje erdvėje vykstančius ekonominius procesus, galima pastebėti ženklius pokyčius ne tik tradicine žemės ūkio veikla užsiimančių subjektų veikloje, bet ir kitose kaimo veiklose. Ožkininkystė Lietuvoje buvo

primiršta veiklos sritis. Paskutinį dešimtmetį ožkų auginimas plečiasi.

Ožkų pienas – vadinamas balzamas, grąžinantis prarastas jėgas, išgydantis daugelį ligų. Jis vertinamas daugelyje pasaulio šalių. Pagal cheminę sudėtį daug maistingesnis nei karvės pienas, sudėtyje turi daug vitaminų B1, B2, B, C, A, D, Ca, K, P, Fe, kobalto, albuminų, folio rūgšties, omega -3 rūgščių. Rekomenduojamas vaikams sergantiems rachitu, distrofija, sveikimo laikotarpiu po sunkių ligų. Naudingas sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, egzema, bronchų astma, esant kepenų ir tulžies pūslės ligoms. Nustatyta, kad beveik visi suaugę ir vaikai alergiški karvės pienui, gerai toleruoja ožkų pieną. Iš ožkų pieno pagaminti sūriai turi šių gydomųjų savybių:

Padeda sutrikus inkstų funkcijai, sergant hipertonine liga ir t.t.

Ožkų sūris yra labai skanus produktas, todėl ir brangus, nes vertingas.

Gurmanas – skanių, rinktinių valgių bei gėrimų mėgėjas ir žinovas; smaguriautojas. Tokiam klientui bet ko nepasiūlysi.

Dėl šių priežasčių ir buvo nuspręsta parengti verslo projektą klientui besirūpinančiam savo sveikata ir mėgstančiam pasmaguriauti.

Darbo tikslas: Verslo projekto parengimas – tai pagrindinis šio kursinio darbo tikslas. Tikslui įgyvendinti reikia išsikelti pagrindinius uždavinius.

Darbo uždaviniai:

Aprašyti ir pagrįsti pasirinktą verslo idėją;

Išanalizuoti įmonės steigimą, jos veiklos organizavimą;

Išanalizuoti makroaplinkas;

Įvertinti verslo idėjos įgyvendinimui reikalingus išteklius;

Parengti įmonės finansinį planą.

Darbo metodai: medžiagos rinkimas, sisteminimas ir analizavimas.

Darbo objektas: IĮ ,,Ožkų sūrio gurmanų namai“

Darbo apimtis: 35 lapai.

pasirinkimą įtakoja paprasta steigimo procedūra, įmonės veiklos sprendimus priima pats savininkas, paprastesnė buhalterinė apskaita, veiklos pradžiai pakanka nedidelio kapitalo.

IĮ ,,Ožkų sūrio gurmanų namai“ pagrindinė planuojama veikla – ožkų auginimas, jų melžimas, sūrių gamyba ir realizavimas. Auginti ožkas yra paprasta ir pigu, nes jos sunaudoja daug mažiau pašaro nei karvės, yra nereiklios ir atsparios, gerai aklimatizuojasi ir prisitaiko prie laikymo sąlygų. Joms laikyti nereikia turėti didelių patalpų. Planuojama auginti čekų baltųjų veislės pienines ožkas. Ožkų pienas yra kaloringas, turi daugiau sausųjų medžiagų, riebalų, baltymų ir mineralinių medžiagų. Jų piene esančią geležį, kalcį organizmas įsisavina lengviau negu iš kitų maisto produktų. Iš pieno gaminsime sūrius. Įmonės veikimo pradžioje tirsime rinką, todėl gaminsime tik kelias sūrių rūšis.

Ožkų sūriai gaminami tūkstančius metų, tai vienas seniausių pieno produktų. Ožkininkystės ūkiuose pagaminta produkcija Lietuvos rinkoje vis drąsiau skinasi kelią, tačiau skeptiškai vertinančių ožkų pieno gaminius dar netrūksta. Ožkų pieno sūriai yra pakankamai brangus produktas, ne kiekvienas gali sau leisti dažnai juos valgyti. Gamybai reikalinga šviežia, aukščiausios kokybės žaliava. Užsiimti ožkų sūrio gamybos verslu yra pakankamai didelė rizika, tačiau nepaisant šių veiksnių Lietuvoje pragyvenimo lygis auga, daugėja žmonių besirūpinančių savo sveikata, rimtai žiūrinčių kokius produktus vartoja, todėl vis daugiau gerbėjų šio gurmaniško produkto atsiranda.

Plėtojant šį verslą stengsimės pasiūlyti žemesnes sūrio kainas nei konkurentų, sudarysime klientams sąlygas pasižiūrėti kaip ožkos gyvena, kaip jos melžiamos. Gaminsime kokybišką produkciją, nenuvilsime savo klientų.

Įmonės misija – tiekti pirkėjams aukščiausios kokybės produkciją, įsitvirtinti Lietuvos rinkoje. Taip pat sudominti žmones ožkų auginimu, sveiku gyvenimo būdu.

Mūsų vizija – tapti profesionalumo standartu savo srityje. Savo vizijos sieksime užsitikrinę klientų palankumą ir būdami vieni geriausių ožkų sūrių gamintojų Lietuvoje.

  • Verslas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 93 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 36 puslapiai (6605 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurgita
  • Ožkų sūrio gurmanų namai verslo projektas
    10 - 6 balsai (-ų)
Ožkų sūrio gurmanų namai verslo projektas. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/ozku-surio-gurmanu-namai-verslo-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:43
×