Ozonas, jo savybės ir svarba


Kas yra Ozonas. Ozono atradimas. Ozono gavimas. Ozonas naudojamas vaistams, sintetiniams tepalams gaminti. Panaudojimas. Ozonas laboratorijoje gaunamas ozonatoriaus pagalba. Fizikinės savybės. Cheminės ozono savybės. Ozono sluoksnis. Ozono sluoksnio plonėjimas. Ozono sluoksnio apsauga. Ozono skylės. Ozonas daug didesnis oksidatorius, nei deguonis. Ozono susidarymas. Įdomu! Šaltiniai.

Kas yra ozonas? Ozono atradimas. Ozono gavimas, naudojimas. Ozono fizikinės savybės. Ozono cheminės savybes. Ozono sluoksnis. Ozono sluoksnio plonėjimas. Ozono sluoksnio apsauga. Ozono skylės, smogas. Ozono susidarymas. Įdomūs faktai apie ozoną. Šaltinius, kuriais naudojomės.

Ozonas yra deguonies alotropinė forma. Molekulė sudaryta iš trijų deguonies atomų (O3). Nuodingos dujos. Nors deguonies ir ozono molekulės sudarytos iš tų pačių atomų, tai dvi skirtingos medžiagos.

Ozonas formuojasi aukštesniuose atmosferos sluoksniuose iš O2 ir atominio O, kuris susidaro skylant O2 veikiant UVC :.

Paukštininkystėje Vaisių ir daržovių perdirbimo įmonėse: ozonuoja vaisius, kad ilgiau negestų Žuvininkystėje Medicinoje, ozono terapijoje SPA centruose ir baseinuose.

Ozonas laboratorijoje gaunamas ozonatoriaus pagalba.Šiuo ozonatoriumi ozonas išgaunamasdidesniais kiekiais patalpoms dezinfekuoti.

Balkšvai melsvos spalvos Kvepia švelniu nuvytusių rožių aromatu (gaiva, švara) Mažai tirpus vandenyje Dujų agregatinės būsenos.

Žemesnėje nei -193 °C t° virsta į tamsiai mėlyną kietą medžiagą Žemesnėje nei -112 °C temperatūroje virsta į tamsiai mėlyną skystį.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 491 KB
  • 2014 m.
  • 20 puslapių (496 žodžiai)
  • Ieva
  • Ozonas, jo savybės ir svarba
    10 - 5 balsai (-ų)
Ozonas, jo savybės ir svarba. (2014 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ozonas-jo-savybes-ir-svarba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:01
×