Ozono sluoksnis skaidrės (2)


Ozono sluoksnis. Ozono sluoksnio atradėjai. Gerasis” ozonas. Blogasis” ozonas. Ozono skylė. Ozono sluoksnį ardančios medžiagos. Ozono sluoksnio apsauga. Apibendrinimas. Užduotys. Kas yra Ozono sluoksnis ? Kas sudaro ozoną ? Kurie iš šių žmonių neprisidėjo prie Ozono sluoksnio atradimo? Kaip vadinamos Ozono sluoksnį ardančios medžiagos ? Kada švenšema Ozono sluoksnio apsaugos diena ? Ar ozonas gali kenkti žmogaus sveikatai ? Kokio storio turi būti ozono sluoksnis, kad tai vadintųsi Ozono skyle. Kur randasi ,,Gerasis” ozonas ? Kelintais metais buvo konstatuotas ozono sluoksnio nykimas virš Antarkties ? Koks yra ozono sluoksnio storis ? Kas yra Gordon Miller Bourne Dobson ? Kokios medžiagos ardo Ozono sluoksnį ?


Jis randasi apatinėje stratosferos dalyje ir sulaiko (dalinai sulaiko) sveikatai kenksmingus UV spindulius. Ozono sluoksnio storis siekia tik 3 mm.

Tai tas ozonas, kuris yra žemai – arti žemės paviršiaus (pažeminis). Jis išsiskiria iš šaldymo, vėdinimo ir aušinimo prietaisų bei kopijavimo ir spausdinimo aparatų. Pažeminis ozonas yra vienas iš pagrindinių komponentų smogo susidarymui. Pažeminis ozonas prisideda prie šiltnamio efekto. Kenkia žmogaus sveikatai.

Ozono skylė – tai nėra skylė tiesiogine ta žodžio prasme. Ozono skylė laikoma tada kai ozono sluoksnio storis siekia 1 mm Stratosferos ozono sluoksnio nykimas - viena iš svarbiausių pastarojo laikotarpio ekologinė problema; 1985 m. buvo konstatuotas ozono sluoksnio nykimas virš Antarkties; 1991 m. ozono „skylės“ pastebėtos ir kituose pasaulio regionuose.

Tai vadinamieji freonai. Jie išsiskiria iš: šaldytuvų, lakų, dezodorantų, tepalų, oro gaiviklius, plaukų laką antikorozinių dangų, gesinimo putų balionėlių ir kt. Ypač pavojingi freonai, turintys ilgą irimo periodą. Pvz.: 1 Cl atomas, pakilęs iki ozono sluoksnio, gali suskaldyti iki 10 000 ozono molekulių prieš tapdamas nebeaktyvus.

1985 m. Vienoje buvo pasirašyta konvencija dėl ozono sluoksnio apsaugos 1987 m.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 7217 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (554 žodžiai)
  • Gabriele
  • Ozono sluoksnis skaidrės (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Ozono sluoksnis skaidrės (2). (2016 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/ozono-sluoksnis-skaidres-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:22
×