P2P (Peer to Peer) taikymo stebėjimas ir kontrolė


Peer to peer ryšys. „peer-to-peer“. Kas yra peer to peer. P2p vartotoju naudojimas. Magistro darbas p2p. Peer kas tai. Peer to peer lietuviskai. Darbai peer tehnologijos pamokas. P2p technologija. P2p programu uzdraudimas.

P2p technologija ir jos savybės. P2p įrankiai. P2p veikimo principas. P2p technologijos trūkumai. P2p kontrolė. Literatūra. P2P technologija atsiradusi gana nesenai, ir yra gana jauna, tačiau tikrai efektyvi. Tai pirmas iš būdų leides vartotojams, organizacijoms keistis informacija tinkle be jokių apribojimų. Informacija gali būti labai įvairi, tai filmai, žaidimai, gausybė muzikos, e-knygos, programinė įranga, įvairūs dokumentai. Vartotojams tai buvo visada prieinama ir patogu, nes įrankiai naudojantys p2p suvienydavo šimtus vartotojų, ko pasekoje bendra sistemos informacija siekdavo terabaitus. Technologija leidžia vygdyti paiešką visų vartotojų grupėje, tai labai patogu ieškant konkrečios informacijos, pvz filmo ar konkretaus atlikėjo kūrinio. Atsiradus šiai technologijai darbas ir informacijos dalijimasis tarp vartotojų tapo daug malonesnis ir patogesnis.

P2p technologija atsiradusi gana nesenai, ir yra gana jauna, tačiau tikrai efektyvi. Atsiradus šiai technologijai darb viena pirmųjų, ir turbūt labiausiai žinomų visame pasaulyje p2p programų buvo napster. Tai nagrinėjamos technologijos pradininkė, todėl ją turbūt galima būtų pavadinti p2p tėvu. Atsiradęs gana senai, apytiksliai prieš metus, napster sukėlė viso pasaulio interneto vartotojų susižavėjimą ir tapo labai populiarus tiek jaunų, tiek vyresnio amžiaus žmonių tarpe. Napster tinkle buvo platinama gausybė įvairios informacijos, filmų, muzikos, takomūjų programų ir dar daug visko. Tai buvo pirma ir tikrai patogi sistema leidusi dalintis visų šalių vartotojams informacija ir pramogai ir darbui, o taip pat bendrauti. Tačiau napster grėsė pavojus, nes programinė įranga platinama šiame tinkle buvo nelegali ir pažeidė autorinių teisių įstatymą. Kasmet buvo prarandami įvairių pasaulio atlikėjų ir filmų prodiuserių milijonai dolerių dėl nelegalaus kurinių platinimo internetu. Dėl šios priežasties napster kūrėjams buvo iškelta byla ir sistemos likimas buvo sprendžiamas teismuose. Teismo sprendimas uždaryti sistema buvo priimtas, nors jos vartotojai tuo nebuvo patenkinti. Toks pat likimas ištiko panašia dalijimosi informacija sistemą – audiogalaxy. Tačiau ilgai netrukus vis daugiau atsiranda panašiai veikiančių pakaitalų kurie naudoja p2p. Vieni populiariausių – imesh, kazaa, morpheus, emule, gnutella. Ypatingai turtingi informacija yra emule ir gnutella tinklai kuriuose abstu visko, jais naudojasi viso pasaulio vartotojai. Taigi napster uždraudimas nesunaikino p2p technologijop2p technologijos veikimo principas gana paprastas, tačiau efektyvus, nes šioje technologijoje nera naudojamas centrinis serveris informacijai saugoti (kaip pavyzdžiui ftp), kas neriboja platinamų duomenų apimties, taipat žymiai sumažėja kad sistema nustos veikusi sutrikus centrinio serverio darbui. Vartotojas įsidiegęs p2p programą savo kompiuteryje tampa sistemos dalimi ir įneša savo turimą informaciją į tinklą, taip leisdamas ją pasiekti kitiems vartotojams. Tokių vartotojų yra daug ir jie pasiskirstę po visą pasaulį, todėl sistemoje sukaupiamas bendras milžiniškas kiekis informacijos. Kai vartotojas vygdo paiešką savo kompiuteryje sistema jungiasi prie kitų vartotoju ir ieško reikiamų duomenų. Prisijungimų skaičius labai išauga, todėl labai apkraunamas interneto ryšio pralaidumas. Prisijungimų skaičius gali siekti netgi šimtus ar tūkstančius vienu metu.

  • Microsoft Word 192 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1250 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vydmantė
  • P2P (Peer to Peer) taikymo stebėjimas ir kontrolė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
P2P (Peer to Peer) taikymo stebėjimas ir kontrolė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/p2p-peer-to-peer-taikymo-stebejimas-ir-kontrole.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 18:25
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo