P2P tinklai ir jų galimybės


P2P tinklai ir jų galimybės. Įvadas. Rokas Urbonas. Visi žmonės Lietuvoje puikiai žino kas yra P2P - bet koks tinklas. Pirmas skyrius. P2P tinklai geriausiai Lietuvoje bei visame pasaulyje žinomi kaip nelegalios programinės įrangos. Antras skyrius. P2P tinklai naudojami ne vien failų apsikeitimui. „Gnutella“ tinklas. „Gnutella“ yra vienas pirmųjų P2P tinklo projektų. „BitTorrent“ tinklas. „BitTorrent“ yra P2P protokolas ir tinklo klientas. „Skype“. „Skype“ - internetines telefonijos tinklas. „Bitcoin“. M. Paslaptingas programuotojas, pasivadinęs Satoshi Nakamoto vardu. Išvados. Peer-to-peer tinklų galimybės ganėtinai ryškiai patobulėjo nuo pirmųjų etapų dar prieš keletą dešimtmečių. Naudotų šaltinių sąrašas. „Peer-to-peer“, straipsnis laisvojoje interneto enciklopedijoje.


„Gnutella“ yra vienas pirmųjų P2P tinklo projektų, šiuo projektu buvo siekiama sukurti P2P failų keitimosi tinklą, kuris neturi jokio centrinio serverio.

„BitTorrent“ yra P2P protokolas ir tinklo klientas, sukurtas failų perdavimui. „BitTorrent“ tinklu vartotojai gali tiesiogiai jungtis vienas prie kito, bei siųsti tarpusavyje duomenis.

2009 m. paslaptingas programuotojas, pasivadinęs Satoshi Nakamoto vardu, siekdamas sukurti valiutą, atsparią infliacijai, sukūrė virtualią valiutą, kuria naudojamasi decentralizuotame P2P tinkle.

Peer-to-peer tinklų galimybės ganėtinai ryškiai patobulėjo nuo pirmųjų etapų dar prieš keletą dešimtmečių, ir iš primityvių duomenų keitimosi tarpusavyje tinklų, pavirto į sunkiai užblokuojamus bei inovatyvius tinklus tokius, kaip „BitTorrent“, leidžiančius per keletą sekundžių susijungti su žmonėmis iš viso pasaulio ir atsisiųsti reikiamus duomenis iš jų.

  • MS PowerPoint 395 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (333 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rokas
  • P2P tinklai ir jų galimybės
    10 - 2 balsai (-ų)
P2P tinklai ir jų galimybės. (2018 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/p2p-tinklai-ir-ju-galimybes.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 23 d. 17:15
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!