Paaiškinkite moterų lietuviškų pavardžių darybos dėsnius ir aptarkite pavardžių trumpinimo dėsnį. Kalbėjimo potemė


Moteru pavardziu trumpinimas. Lietuviškų pavardžių darybos dėsniai. Moterisku pavardziu kilme. Moterisku pavardziu trumpinimas. Moterisku pavardziu kirciavimas. Pavardes trumpinimas. Moterisku pavardziu darybos desniai. Pavardziu daryba. Pavardziu trumpinimas. Moteru pavardžiu kirčiavimas.

Paaiškinkite moterų lietuviškų pavardžių darybos dėsnius ir aptarkite pavardžių trumpinimo dėsnį. Kokia jūsų nuomonė apie pavardžių trumpinimo madą? Kalbėjimo potemė 2012m.

Pavardė tai oficialus asmenvardis, rodantis priklausomybę šeimai. Įprastai lietuvis turi vardą (ar kelis) ir po jo dokumentuose rašoma pavardė. Ankščiau lietuvoje žmonės vadinosi vien vardais. Nuo xiv a. Pradėjo rastis prievardžiai – apibūdinamieji žodžiai, vėliau išsirutulioję į pavardes. Jos buvo reikalingos tam, kad norodytų tą pačią šeimą, giminę perduodant turtus, herbą. Pavardžių kilmė yra įvairi. Viena dalis pavardžių yra baltiškos kilmės, atsiradusių iš senųjų dvikamienių vardų, jų trumpinių, priesagų vedinių, pravardžių, prievardžių, tautovardžių, vietovardžių. Kita dalis pavardžių yra svetimos kilmės, kilusių iš krikščioniškos kilmės vardų, jų variantų, taip pat slavintos, pasiskolintos iš slavų ar germanų kalbų. Intensyvi pavardžių raida supaprastino santykius tarp žmonių, suteikė informacijos apie šeimyninę padėtį. Kokie yra taisyklingi moters pavardės darybos dėsniai?

Kol moteris neištekėjusi, jos pavardė turi mažybinę priesagą, pavyzdžiui, -ytė, -aitė, -ūtė, -utė, -iūtė. Kurią priesagą dėti sprendžiama vedant iš vyriškų pavardžių.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (725 žodžiai)
  • Mokykla
  • Paaiškinkite moterų lietuviškų pavardžių darybos dėsnius ir aptarkite pavardžių trumpinimo dėsnį. Kalbėjimo potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Paaiškinkite moterų lietuviškų pavardžių darybos dėsnius ir aptarkite pavardžių trumpinimo dėsnį. Kalbėjimo potemė. (2012 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/paaiskinkite-moteru-lietuvisku-pavardziu-darybos-desnius-ir-aptarkite-pavardziu-trumpinimo-desni-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 04:39
×