Paaiškinkite moterų lietuviškų pavardžių darybos dėsnius ir aptarkite pavardžių trumpinimo reiškinį


Moterisku pavardziu daryba. Moteru lietuvisku pavardziu darybos desniai. Lietuvisku pavardziu daryba. Pavardziu daryba. Moteru pavardziu daryba. Pavardziu trumpinimo mada. Pavardziu trumpinimas. Moterisku pavardziu trumpinimas. Lietuvisku pavardziu darybos desniai. Moteru lietuvisku pavardziu daryba.

Kalbėjimo potemė 2012m. Paaiškinkite moterų lietuviškų pavardžių darybos dėsnius ir aptarkite pavardžių trumpinimo reiškinį. Kokia jūsų nuomonė apie pavardžių trumpinimo madą?

Pavardė - antrasis, paveldimas iš kartos į kartą asmenvardžio dėmuo. Pavardes turi visos indoeuropiečių tautos, išskyrus islandus, kurie vietoj pavardžių naudoja tėvavardžius. Indoeuropiečių tautose, išskyrus baltus ir slavus, vyriškos ir moteriškos pavardės niekuo nesiskiria.

Pavardės vartojimas yra palyginti naujas reiškinys istorijoje ir buvo priimtas siekiant teisiškai atskirti du asmenis turinčius tą patį vardą. Kinija buvo viena pirmųjų valstybių priėmusi paveldimų pavardžių naudojimą prieš 5000 metų. Europoje, pavardės nebuvo naudotos iki X - XI mūsų amžiaus eros.

Manoma, kad pirmosios pavardės pradėjo rastis Italijoje, Venecijoje apie X-XI amžių. Tuo metu tas kraštas buvo ekonomiškai stipriausias visoje Europoje. Palaipsniui reiškinys išplito, visų didikų ir bajorų šeimos priėmė pavardes.

Lietuvių pavardės - Būtent iš Italijos ėmė plisti pavardžių formavimosi banga, kuri Lietuvą pasiekė tik XV amžiuje. Manoma, kad Vytauto laikais lietuviai buvo vadinami tik vardais. Iš pradžių pavardes turėjo tik didikai, o vėliau jos priskirtos visiems gyventojams. Pavardes galima skirstyti į oficialias ir neoficialias. Oficialios pavardės naudojamos asmens tapatybės dokumentuose ir kituose įrašuose. Neoficialios - tai pavardės, naudojamos šnekamojoje kalboje.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (792 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jurate
  • Paaiškinkite moterų lietuviškų pavardžių darybos dėsnius ir aptarkite pavardžių trumpinimo reiškinį
    10 - 1 balsai (-ų)
Paaiškinkite moterų lietuviškų pavardžių darybos dėsnius ir aptarkite pavardžių trumpinimo reiškinį. (2012 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/paaiskinkite-moteru-lietuvisku-pavardziu-darybos-desnius-ir-aptarkite-pavardziu-trumpinimo-reiskini.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:39
×