Paauglio psichosocialinės raidos tyrimas


Temperamento nustatymo testas. Temperamento nustatymas. Psichosocialine raida. Paauglio psichosocialine raida. Temperamento nustatymo testai. Temperamentas testai. Temperamento testas paaugliams. Raidos testas. Temperamento tipo nustatymo testai. Temperamento tyrimas.

Paauglio psichosocialinės raidos tyrimas. Bendrosios žinios apie tiriamąjį. Temperamento nustatymas. Mokymosi motyvacijos tyrimas. Nerimo vertinimas. Agresyvumo vertinimas. Santykių su bendraklasiais tyrimas. Išvados ir pasiūlymai. Naudota literatūra, priedai.

Indrė p. Jai rugpjūčio mėnesį sukaks 16 metų, mokosi devintoje klasėje. Paauglė iš pažiūros yra gerai fiziškai išsivysčiusi, sportiško kūno sudėjimo, aukšta, simpatiška mergina. Indrės labai gražūs ilgi plaukai. Indrė galima sakyti neserganti panelė, galbūt todėl, kad nuo pat mažų dienų mėgsta sportuoti. Moksleivė gana rimtai žaidžia krepšinį nuo pat pradinių klasių, nes yra labai aukšto ūgio ir tai jai labai patinka.

Jos šeima susideda iš šių narių: mama, patėvis, vyresnysis brolis ir dar keturi mažesni broliukai. Ji vienintelė mergaitė šeimoje. Tėvai išsituokė senokai, gyvena toli nuo jų, todėl nepalaiko glaudaus ryšio su juo. Mama ir patėvis darbuojasi namuose, gyvena ūkiškai. Ji itin rūpinasi savo vaikais, visada stengiasi palaikyti ryšį su indrės auklėtoja, nes supranta, kaip tai svarbu auginant maištaujantį paauglį. Finansinė moksleivės šeimos padėtis pakankamai gera. Mergina labai gerai mokosi. Indrė po pamokų skuba į treniruotę ir dar kitomis dienomis lanko muzikos mokyklą, ten ji groja pianinu.

Indrės draugų ratui priklauso toje pačioje mokykloje besimokantys panašaus amžiaus mokiniai, taip pat krepšinio treniruotes kartu lankančios merginos. Bendrauja tik su paklusniais ir protingais bendraamžiais, tad mama nesijaudina kad gali nukentėti mokslai.

Jos pažymių vidurkis labai aukštas. Svajoja studijuoti mediciną.

Temperamentas - tam tikrų nuolatinių psichinių savybių kompleksas, apibūdinantis žmogaus emocinį gyvenimą, emocijų reiškimo elgsenos ir veiklos būdą. Neretai temperamento sąvoka vartojama kaip gyvybingumo, energingumo, aktyvumo sinonimas. Psichologai mano, kad žmogaus temperamentas turi įtakos jo būklei ir sveikatai.

Į temperamentus žmones suskirstė dar v a. Senovės graikijoje gyvenęs hipokratas. Anot jo, žmogaus būdą nulemia skysčių proporcija žmogaus organizme. Tad išskirti šie tipai: sangvinikas (gr. Sanguis „kraujas“), melancholikas (gr. Melas chole „juodoji tulžis“), cholerikas (gr. Chole „tulžis“), flegmatikas (gr. Flegma „gleivės“).

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (1972 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Paauglio psichosocialinės raidos tyrimas
    9 - 2 balsai (-ų)
Paauglio psichosocialinės raidos tyrimas. (2012 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/paauglio-psichosocialines-raidos-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:53
×