Paauglio raida Lytiškumas


Paauglio raida. Lytiškumas. Paauglystė – pereinamasis laikotarpis iš vaikystės į suaugusiojo amžių. Didžiausios baimės prieš realias pasaulines rizikas. Sveiki santykiai - ,,laimėti – laimėti”. Laimėti – pralaimėti” šie santykiai geri tau, bet blogi kitai pusei. Pralaimėti – laimėti”šie santykiai blogi tau, bet geri kitai pusei. Santykiai blogi abiems - ,,pralaimėti – pralaimėti”. Patarimai, kaip protingai draugauti. Pasimatymų idėjos.

Paauglystė dažniausiai siejama su lytinio brendimo pradžia. Pirmieji pokyčiai dėl hormonų veiklos pasirodo apie 10 – 11 metus. Lytinio brendimo periodas vidutiniškai trunka 3 – 4 metus, atsiranda antriniai lytiniai požymiai, kuriais vyras skiriasi nuo moters. Mergaitės paprastai pradeda bręsti 9 – 14 m., berniukai – 12 – 15 m. Daugelis 14, 5 – 15 m. berniukų pasiekia lytinės brandos ir jau gali būti vaisingi.

Tyrimai rodo, kad mergaitės vidutiniškai auga iki 17 m., o vaikinai net ir vyresni kaip 18 m. amžiaus. Dėl hormonų veiklos paauglystėje sulėtėja arba, atvirkščiai, pagreitėja medžiagų apykaita, atsiranda nuovargis arba sujaudinimas, dirglumas. Paaugliai gali tapti grubūs, pikti, padidėja miego, tinkamos mitybos poreikis. Paaugliams nuo 10 iki 20 m. imuninės sistemos vystymasis sulėtėja.

Susilaikymas nuo lytinių santykių neturi jokios neigiamos įtakos tolesniam brendimui. Viena paauglė pasakė: ,,Mes esame kur kas daugiau, negu mūsų potraukiai”.

Baimė Reali rizika Mirtina ryklio ataka 1 iš 280 milijonų Mirtina lėktuvo katastrofa 1 iš 3 molijonų Užsikrėsti lytiniu keliu plintančia liga 1 iš 4 Mirtis dėl tabako sukeltų ligų (rūkaliams) 1 iš 4.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 77 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (482 žodžiai)
  • Rasuole
  • Paauglio raida Lytiškumas
    10 - 4 balsai (-ų)
Paauglio raida Lytiškumas. (2014 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/paauglio-raida-lytiskumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:15
×