Paauglių agresyvumas kaip socialinis pedagoginis reiškinys


Paauglių agresija. Paaugliu elgesio problemos. Vaiku agrsyvus ir pozityvus elgesys. Agresyvus elgesys paauglysteje. Paaugliu agresyvumas tyrimai. Narkomanu agresija. Kaip bendrauti su agresyviu paaugliu. Sportuojanciu paaugliu agresyvumas. Paauglystes aktualums. Socialinio pedagogo veikla su agresyviais paaugliais.

Įvadas. Agresyvios elgsenos formavimosi ir raiškos traktuotė. Agresijos šaknys ir visuomenės poveikis. Agresijos raiškos būdai ir formos. Žiniasklaida ir agresyvus elgesys. Šeimos įtaka vaiko agresyviam elgesiui. Paauglystėje kylantys sunkumai. Paauglių agresija. Socialinio pedagogo funkcijos dirbant su agresyviai linkusiais elgtis paaugliais. Išvados. Literatūra.

Agresija – tai toks elgesys, kuris yra nukreiptas prieš kitą žmogų, gyvą būtybę arba negyvą objektą ir kuriuo siekiama sukelti diskonfortą, skausmą arba padaryti kokią nors kitą žalą tiek fizinę, tiek psichologinę (suslavičius, 1995).

Agresijai paprastai priskiriami ne bet kokie veiksmai, sukeliantys skausmą arba kitas nemalonias pasekmes, o tiktai tokie, kuriais sąmoningai siekiama pakenkti kitam (suslavičius, 1995). Pasak suslavičiaus, laikantis šio požiūrio, smūgis arba šūvis, kuris nepasiekė tikslo, bet kuriuo buvo siekiama sužaloti kitą, bus vertinamas kaip agresijos aktas. Tačiau, vertinant kito žmogaus veiksmus, kartais galima atsidurti keblioje situacijoje. Pavyzdžiui, kai kito žmogaus ketinimai yra pozityvūs, o veiksmų pasekmės - negatyvios (tėvas, mušdamas vaiką ir sukeldamas jam skausmą, gali būti įsitikinęs, kad daro tai dėl vaiko gerovės; policininkas, naudodamas jėgą prieš piliečius, gali teigti, kad jis tai daro siekdamas tvarkos ir pan. ).

Problema ir jos aktualums: agresyvaus elgesio problema aktuali tiek Lietuvoje tiek ir kitos šalyse, kuriose nors ir vyrauja priimti įstatymai apibėžiantys tinką elgesį visuomenėje, tačiau agresyvaus elgesio apraiškų kas met vis didėja. Agresyvus elgesys – aktuali socialinė, pedagoginė problema, kelianti susirūpinimą ne tik padagogams, tėvams, bet ir visai visuomenei, nes agrsyvūs vaikai dažnai priklauso rizikos grupei, kas dažnai siejasi su tokiomis socialinėmis problemomis kaip nusikalstamumas, alkoholizmas, narkomanija, nedarbas, skurdas ir kt. Neretai probleminėms grupėms priklausantys vaikai neįgyja pagrindinio ar net pradinio išsilavinimo, kas trikdo tolesnę jų socializaciją. Šiuolaikinėje visuomenėje vaikų ir paauglių emocijų ir elgesio problemos turi palankiausią ekonominę, socialinę, teisinę, kultūrinę terpę progresuoti. Visi tam tikrais gyvenimo momentais susiduriame su probleminio elgesio apraiškomis. Viena iš pagrindinių emocinių ir elgesio problemų – vaikų agresija. Todėl atskirti kur baigiasi emociniai ir elgesio sutrikimai bei prasideda agresija kasdienėje kalboje agresija dar vadinama smurtu ir žiaurumu. Agresija pavadinantys veiksmai: užsispyrimas, įniršis, priepuolis, plūdimas, įžeidinėjimas, baudimas, vogimas, daiktų laužymas, antausis, šaudymas, žudymas, šantažavimas, nusikalstamumas ir net kartais atsakomieji įstatymo saugotojų veiksmai.

Apibrėžiant kokį nors reiškinį, svarbiausia jį įvertinti, o emocijas ir elgesį – šiuo atveju jų sutrikimus – nepaprastai sunku įvertinti siekiant tikslaus apibrėžimo.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2011 m.
  • 19 puslapių (5323 žodžiai)
  • Gerbera
  • Paauglių agresyvumas kaip socialinis pedagoginis reiškinys
    10 - 1 balsai (-ų)
Paauglių agresyvumas kaip socialinis pedagoginis reiškinys. (2011 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/paaugliu-agresyvumas-kaip-socialinis-pedagoginis-reiskinys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:11
×