Paauglių alkoholizmas esė


Paauglių alkoholizmas esė.


Paauglystė – labai reikšmingas lytinės raidos tarpsnis, per kurį mergaitės ir berniukai subręsta fiziškai, psichiškai ir socialiai (supranta savo teises ir pareigas). Brendimo ir lytinių požymių atsiradimo laikas skiriasi ne tik įvairiuose kraštuose, bet ir tarp tos pačios tautos vaikų. Brendimo pradžią, greitį ir pabaigą lemia paveldėjimas, tačiau išoriniai veiksniai (netinkama mityba ar gyvenimo sąlygos veiksniai (nuolatinis stresas, įtampa) šį procesą gali iškreipti.

Paauglystė – tok maištingas amžius, kuomet patrakėliams paaugliams rūpi išbandyti viską, visur lėkti, džiaugtis gyvenimo būdu ir pajausti ką reiškia laisvės ir atitrūkimo pojūtis.

Pagrindinę problemą savo esėje norėčiau analizuoti apie alkoholizmą, kaip priemonę paauglių laisvės troškimui pajausti. Kodėl alkoholizmas? Nes tai pakankamai aktuali, gal ir pabodusi, bet savotiška ir intriguojančiai traukianti tema.

Visi psichologai ir pedagogai vieningai pritaria teiginiui, kad paauglystė vienas sudėtingiausių ir prieštaringiausių amžiaus tarpsnių. Vienas esmingiausių paauglio asmenybės bruožų, lemiantis jo elgseną ir pasaulėžiūrą, - noras siekti savarankiškumo, įsigyti savąją tapatybę, aukštą socialinį statusą.

Paaugliai savo aplinkoje mėgsta dažnai švęsti gimtadienius, įvairias šventes draugų rate. Bet nė vienas ypatingai nesusimąsto kokią žalą daro ir kokios pasekmės būna išgėrus alkoholio ir kartas nuo karto didinant tokiame amžiaus periode jo kiekius. Alkoholizmas parodo, kaip žmogus siekia sunaikinti save ir koks bevertis jam yra gyvenimas. Nors kaip svarbiausi alkoholizmo išsivystymą įtakojantys faktoriai nurodomi žmogaus socialinė aplinka, psichikos sveikata ir genetinis polinkis, bet reikėtų pažvelgti, kada viskas prasidėjo.

  • Psichologija Esė
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (987 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indrė
  • Paauglių alkoholizmas esė
    10 - 5 balsai (-ų)
Paauglių alkoholizmas esė. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/paaugliu-alkoholizmas-ese.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:27
×