Paauglių savižudybės ir jų priežastys


Paaugliai ir jų savižudybės. Įvadas. Paauglystė. Fizinis brendimas paauglystėje. Reagavimas į fizinį brendimą. Paauglių poreikiai. Paauglio asmenybės raida. Paauglio moralinė raida. Bendraamžių įtaka bei grupių raida. Psichologiniai paauglių sunkumai. Ankstyvosios paauglystės psichologiniai sunkumai. Vėlyvosios paauglystės psichologiniai sunkumai. Paauglių savižudybės ir jų priežastys. Savižudybės proceso etapai. Savižudybės riziką didinantys socialiniai veiksniai. Savižudybės riziką didinantys psichologiniai veiksniai. Savižudybių prevencija. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Detaliau išanalizavus šią opią Lietuvai problemai, vargu ar yra pagrindo tikėtis, kad ateityje jaunimo savižudybių problema sumažės arba išsispręs savaime. Didėjantis įvairių sričių specialistų (psichologų, socialinių darbuotojų, mokytojų, medicinos darbuotojų ir t.t.) susirūpinimas ir dėmesys savižudybių prevencijai gali duoti teigiamų rezultatų. Mokytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai yra reali jėga, galinti padėti jaunų žmonių savižudybių prevencijai.

Apie savižudybę kaip išeitį vaikai ima galvoti ne todėl, kad iš tikrųjų nebenori gyventi, o dėl to, kad nebenori, nebemoka, nebeįstengia taip gyventi, kaip tuo metu susiklostė aplinkybės. Todėl tik laiku pastebėjus suicidinių tendencijų turintį asmenį ir tinkamai besielgiant, yra galimybė padėti jam pamatyti, kad gyvenimas turi prasmę ir kad jis dar gali būti laimingesnis. Dėl šios priežasties savižudybių prevencija turėtų prasidėti jauname amžiuje.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2013 m.
  • 23 puslapiai (5472 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alvija
  • Paauglių savižudybės ir jų priežastys
    10 - 1 balsai (-ų)
Paauglių savižudybės ir jų priežastys. (2013 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/paaugliu-savizudybes-ir-ju-priezastys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 22:04
×