Paauglių savižudybės: paplitimas pasaulyje, Europoje, Lietuvoje


Įvadas. Paauglių savižudiško elgesio prielaidos. Paauglių savižudišką elgesį įtakojantys veiksniai. Savižudybės grėsmės ženklai. Savižudybių statistika. Pasaulyje. Europoje. Lietuvoje. Savižudybių prevencija. Išvados. Literatūra.

Kiekvienais metais beveik vienas milijonas žmonių nusižudo, ir kas 40 sekundžių pasaulyje nusižudo po vieną žmogų [2]. Tai yra svarbi visuomenės sveikatos problema [3].

Savižudybė yra ketvirtoji pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje tarp jaunimo 15-19 metų amžiaus [7].

Pastaruoju metu psichikos sveikatai pasaulyje pradedama skirti vis daugiau dėmesio. Remiantis naujausiais turimais duomenimis, galima teigti, jog jokia kita sveikatos sutrikimų grupė nepadaro tiek nuostolių valstybėms ir visuomenei, kaip psichikos sutrikimai. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) prognozuoja, jog ateityje psichikos sutrikimai taps pagrindine sergamumo ir mirtingumo priežastimi. Jaunų žmonių sveikatos išsaugojimą ši organizacija iškelia kaip vieną iš prioritetinių ne tik sveikatos priežiūros įstaigų veiklos krypčių, bet ir visos visuomenės uždavinių [4].

Šie veiksniai nėra tiesiogiai susiję su konkrečiomis psichikos ligomis. Jie daro poveikį visai vaiko raidai, prisitaikymui bei psichologiniam atsparumui.

Negatyvi sveikatos rodiklių pokyčių kryptis byloja tai, kad jaunimo sveikatos priežiūros poreikiai nėra visiškai patenkinti. Prie itin žalojančių vaiko psichinę raidą veiksnių gali būti priskiriami:

Sprendžiant iš statistikos, savižudybių problema Europoje yra aktuali, bet ypač Lietuvoje, nes Lietuva jau nemaža metų Europoje išsiskiria didžiausiu savižudybių skaičiumi.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (1351 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paauglių savižudybės: paplitimas pasaulyje, Europoje, Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Paauglių savižudybės: paplitimas pasaulyje, Europoje, Lietuvoje. (2014 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/paaugliu-savizudybes-paplitimas-pasaulyje-europoje-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:23
×