Paauglių užimtumas bendruomenėje


Įvadas. Paauglių užimtumo galimybės bendruomenėje. Paauglių amžiaus tarpsnio charakteristika. Pagrindinės paauglystės problemos. Paauglių santykiai su aplinka. Bendruomenės samprata bei reikšmė. Paauglių užimtumo galimybės bendruomenėje. Paauglių užimtumo bendruomenėje tyrimas. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatai ir jų analizė. Informacijos šaltinių sąrašas.

Vaikų ir jaunimo užimtumas visada sudaro daug socialinių problemų. Užsiėmimas kuo nors prasmingu, teigiama veikla skatina teigiamą savęs vertinimą ir visokeriopą, pozityvų asmenybės tobulėjimą. Neužimti vaikai padaro daugiau nusižengimų, dažniau turi problemų su policija. Todėl yra svarbu panagrinėti paauglių užimtumą bendruomenėje, kuri gali būti vienas iš veiksnių padedanti ir skatinanti užsiimti tinkama ir priimtina veikla arba skatinančiu nepilnametį nusikalsti. Tokio pobūdžio tyrimų arba literatūrinės medžiagos nėra labai daug. Daugiausia yra atlikta tyrimų kurie akcentuoja į tai, kad neužimtumą skatina šeima arba bendraamžiai. Darbe yra pasitelkta įvairių autorių atlikti tyrimai. Nemažai autorių tyrinėjo paauglių raidos etapą: L.Jūrienė (1994), I.Leliūgienė (1997), G.Navaitis (2001), R.Žukauskienė (1996) ir kt. Bendruomenės sampratą apibrėžia šie autoriai: R.Grigas (2001), A.Karalius (2001), V.Baršauskienė (2001) ir kt.

Darbo objektas – paauglių užimtumas bendruomenėje.

Darbo tikslas – išnagrinėti paauglių užimtumą bendruomenėje.

Darbo uždaviniai:

1.Išanalizuoti informacijos šaltinius apie paauglių problemas.

2.Išnagrinėti aktualias užimtumo problemas bendruomenėje.

3.Atlikti paauglių užimtumo galimybių „X“ bendruomenėje tyrimą ir jo analizę.

Darbo metodai:

•Informacijos šaltinių analizė.

•Anketinės apklausos analizė

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2013 m.
  • 24 puslapiai (7512 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaidas
  • Paauglių užimtumas bendruomenėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Paauglių užimtumas bendruomenėje. (2013 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/paaugliu-uzimtumas-bendruomeneje.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 13 d. 04:07
×