Paauglystė ir paaugliai


Paaugliai kaip su jais sutarti? Pagrindiniai paauglystės bruožai. Žmogus paauglystės etape turi įgyvendinti šiuo tikslus/uždavinius. Tėvų įtaka paaugliams. Kaip tėvai gali padėti įgyvendinti paauglystėje keliamus tikslus.

Paauglystėje pereinama nuo konkretaus operantinio mąstymo prie formalaus operantinio mąstymo. Pradedama mąstyti abstrakčiai, mąstymas tampa panašus į mokslininko – jis pradeda kelti, tikrinti ir vertinti hipotezes. Sustiprėja gebėjimas planuoti ir prognozuoti. Tuo pačiu paauglio mąstymas yra idealistiškas – jis mąsto apie galimybes, apie save, kitus ir pasaulį kaip apie idealius. Bet tuo pačiu sustiprėja ir padidėja paauglio kritiškumas. Dabar jis beatodairiškai nepriima suaugusiųjų keliamų reikalavimų ir postulatų, o reikalauja įrodymų ir pagrindimo. Paauglių gebėjimas atsižvelgti į kitų mintis ir kartu aštresnis dėmesys savo kūno metamorfozėms nulemia jų savitą egocentrizmą. Jiems pradeda atrodyti, kad jie ir jų elgesys kitiems yra taip pat įdomus kaip ir jiems patiems, dėl to kartais paaugliams yra sunku nubrėžti ribą tarp savo ir kitų žmonių interesų. Įsitikinimas, kad jie nuolat kitiems rūpi, kad nuolat yra stebimi, vadinamas „įsivaizduojama auditorija“ (Elkind 1967). Štai kodėl jie taip išgyvena dėl kiekvieno savo spuogelio! Kadangi paaugliai nėra tikri dėl savo tapatumo, jie jautriai reaguoja į kitų nuomonę apie save.

  • Psichologija Aprašymas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (2552 žodžiai)
  • Aura
  • Paauglystė ir paaugliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Paauglystė ir paaugliai. (2013 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/paauglyste-ir-paaugliai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:53
×