Paauglystė - tapatybės paieškos amžius: pavojai ir pagalbos galimybės skaidrės


„Paauglystė – tapatybės paieškos amžius pavojai ir pagalbos galimybės”. Tapatumo paieškos galimybės ir sunkumai. Paauglių suicidiniai ketinimai ir savižudybės. Savižudybių prevencijos galimybės. Krizių valdymas mokykloje. Informavimas apie pagalbos galimybes ir bendradarbiavimas su pagalbos institucijomis.


Raimunda Žiulytė, Kauno pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė.

Tarp priežasčių paskatinusių pasirinkti savižudybę, kaip problemų sprendimo formą paaugliai mini: slegiančius jausmus, nesėkmes ir sunkumus mokykloje, šeimoje bei santykiuose su bendraamžiais, materialiniai sunkumai, smurtas ir „kitos“ priežastys. Bendravimo sunkumai šeimoje: vaikų ir tėvų tarpusavio nesutarimai; tėvų tarpusavio nesutarimai; tėvų meilės ir dėmesio stoka. Bendravimo su bendraamžiais sunkumai: meilės nesėkmės; nesutarimai, konfliktai su draugais. 2. Sunkumai mokykloje: mokymosi nesėkmės; smurtas ir patyčios; 3. Slegiantys jausmai: neviltis, nusivylimas pasauliu, gyvenimu; meilės stoka, vienišumas, nereikalingumo jausmas; liūdesys, nelaimingumo jausmas; bloga nuotaika, depresija; kaltė, gėda.

2006 M. ATLIKTO ECAD TYRIMO DUOMENIMIS (2 300 DEŠIMTOKŲ): Savijauta: 17.2% – teigė, kad dažnai jaučia padidėjusį nervingumą (391); 17% – dažnai jaučia įtampą; 12% – dažnai jaučiasi vieniši (276); 3% – dažnai jaučia beviltiškumą (69). Savigarba: 19,6% – dažnai atstumti draugų (450); 25,8% – savimi nepatenkinti (593); 55% – nesijaučia gerais žmonėmis (1265); 26% – jaučiasi visiškai nereikalingi (595); 61% – mano, kad neturi kuo didžiuotis (1403); 5% – jaučiasi visiškais nevykėliais (115).

 Postvencinės veiklos principai: Savižudybė negali būti dramatizuojama, šlovinama ir romantizuojama. Nieko nedarymas gali būti taip pat pavojingas kaip ir pernelyg didelis aktyvumas. Pirmiausia suteikiama parama mokyklos administracijai bei mokytojams, po to - mokiniams.

  • Pedagogika Skaidrės
  • MS PowerPoint 253 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1544 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gema
  • Paauglystė - tapatybės paieškos amžius: pavojai ir pagalbos galimybės skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Paauglystė - tapatybės paieškos amžius: pavojai ir pagalbos galimybės skaidrės. (2016 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/paauglyste-tapatybes-paieskos-amzius-pavojai-ir-pagalbos-galimybes-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:17
×