Paauglystės amžiaus tarpsnio ypatumai


Paauglystės amžiaus tarpsnio ypatumai.


13 – 15 metų vaikams – draugystės požymis yra abipusis pasitikėjimas,

Radijas, televizija, įrašų studijos dirba didelį šviečiamąjį darbą, atverdami vaikams ir paaugliams muzikos pasaulį.

Kartu reikia pasakyti, kad muzikinis lavinimas visų mokinių apskritai — tai uždavinys, kurį pastoviai sprendžia mokykla. Tačiau daugumos vaikų skoniai ir potraukiai susiformuoja skirtingai, priklausomai nuo juos supančios aplinkos, šeimos draugų ir kitų veiksnių.

Pasidomėjus, kokios muzikos klausosi paaugliai, kokia patinka, kuriai teikia pirmenybę, pasirodo, jie linkę visus esamus muzikos žanrus paversti keliais žanrais.

Pasak „Opera“. Jų nuomone, ji aprėpia visus „rimtos“ muzikos žanrus, susijusius su muzikiniu teatru, su vokalu: operą, operetę, baleto muziką, oratoriją, kantatą, romansą ir kt. Paaugliai turi patirties klausytis šios muzikos, tačiau ir apie muziką, ir apie kompozitorius paprastai žino mažai arba ir visai nieko nežino.

Kitas paauglių nustatytas Žanras — „simfonija“. Jiems atrodo, jog be pačios simfonijos, šiam žanrui priklauso visa instrumentinė muzika, net ir neilga fortepijoninė pjesė. Klausymo patirtis nedidelė ir šios srities žinios menkos. Tačiau, atliekant eksperimentą „simfonija“, vaikai klausėsi labai susidomėję. Jiems patinka stebėti, kaip rutuliojama muzikinė tema. Atrodo, čia populiarios muzikos nuopelnas: įprotis klausytis ir stebėti, kaip plėtojasi muzikinės temos, kurias atlieka instrumentiniai ansambliai.

Be to, kaip žinome, šiuolaikinė muzika turi nepaprastą stilių įvairovę, tai gali būti „klasikinio roko“ arba senesnių laikų estrada, kuriai būdinga iš naujo įprasminti klasikinį palikimą, pritaikyti daugelį sukurtų muzikos kūrinių. Su instrumentine Bacho, Bethoveno, Rosinio, Čaikovskio muzika dauguma paauglių — vadinamųjų vokalinių-instrumentinių ansamblių dalyviai pakankamai gerai susipažinę iš pirmųjų šaltinių, nes ją aranžuoja ir šiuolaikinės muzikos autoriai. Taip pat yra ir su liaudies muzika. Liaudies muziką šiandien jaunimas klauso ir ją pažįsta geriau negu prieš keletą metų, nes dabartinė populiari muzika yra „folkroko“ krypties.

„Popmuzika“ — trečioji paauglių išskiriama muzikos kryptis. Šioje srityje ir klausytojų patirtis didelė, ir muzika, kompozitoriai bei atlikėjai gerai žinomi. Tačiau čia gali visiškai nebūti estetinių muzikos kūrinių vertinimo kriterijų. Svarbiausias kriterijus yra mada (kurios užgaidomis skųstis beprasmiška, geriau mėginti išnagrinėti ją). Jeigu kokia nors daina, dainuojama kai kurių dainininkų, labai populiarinama per radijo ir televizijos laidas, jeigu yra kompaktinių plokštelių, išleistų dideliu tiražu, vadinasi, „daina gera“ arba „geras dainininkas“.

  • Pedagogika Namų darbas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1950 žodžiai)
  • Martinas
  • Paauglystės amžiaus tarpsnio ypatumai
    10 - 4 balsai (-ų)
Paauglystės amžiaus tarpsnio ypatumai. (2016 m. Vasario 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/paauglystes-amziaus-tarpsnio-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:58
×