Paauglystės amžiaus ypatumai


Bendroji pažiūra į paauglystę. Fiziologiniai paauglystės ypatumai. Psichiniai paauglystės ypatumai. Paauglystės socializacijos ypatumai. Apibendrinimas. Literatūros sąrašas.

Taigi, apibendrinant, paauglystė – nelengvas laikotarpis pačiam paaugliui ir jį supantiems artimiesiems, tačiau labai svarbus ir reikšmingas gyvenimo laikotarpis. Paauglystėje išryškėja gana ryškūs fiziniai pokyčiai: spartus kūno augimas, lytinis brendimas. Tai dažnai paauglius baugina, įneša nemažai išgyvenimų. Gerai, jei fizinis vystymasis atitinka amžių bei bendraamžių toleruojamas normas, kriterijus. O jei ne? Galima tik numanyti, kas dedasi paaugusių vaikų širdyse. Paauglystėje keičiasi mąstymas, didėja dėmesio, atminties, suvokimo apimtis, vertybių sistema, sustiprėja poreikis labiau pažinti save. Ryškūs pokyčiai emocinėje sferoje - daug minčių, jausmų, ir dažnai prieštaringų, tad natūralu, kad sustiprėja vidiniai konfliktai. Paauglystėje sprendžiasi asmenybės tapatumo klausimas. Pradedama ieškoti atsakymų į klausimus: „Kas aš esu?“, „Kuo aš tapsiu?“, „Kokia mano gyvenimo prasmė?“ Visi pasipriešinimai, nesutarimai su tėvais, pirmosios meilės patirtis, nuoskaudos, visos teigiamos ir neigiamos emocijos – visa tai užgrūdina jauną žmogų, jis įgyja gyvenimiškos patirties ir išminties, ir tuomet jis žengia į kitą gyvenimo tarpsnį – jaunystę. Socializacijos metu paaugliai išmoksta konkrečios visuomenės gyvenimo normų, kad galėtų joje sėkmingai gyventi. Todėl labai svarbu, kad pauglys būtų teisingai orientuotas gyvenime ir kiek galima mažiau patirtų neigiamų veiksnių.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (2371 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Paauglystės amžiaus ypatumai
    10 - 4 balsai (-ų)
Paauglystės amžiaus ypatumai. (2014 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/paauglystes-amziaus-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:54
×