Pacientės su gimdos mioma slauga


Slauga po gimdos pasalinimo. Gimdos salinimo operacija. Priešoperacinė slauga. Pacientu slauga po gimdos salinimo operacijos. Gimdos miomos operacija ir slauga. Gimdos šalinimo slauga po operacijos. Gimdos miomu salinimas. Po gimdos kaklelio operacijos. Psichologinė reabilitacija po gimdos pašalinimo operacijos. Slauga po gimdos pasalinimo operacijos.

Pacientės su gimdos mioma slauga. Gimdos mioma. Slaugytojos uždaviniai, ruošiant pacientes operacijai. Priešoperacinis pacientės ištyrimas. -. Gretutinių susirgimų gydymas ir bendros būklės stiprinimas. Fizinis pacientės paruošimas operacijai. Odos ir operacinio lauko paruošimas. Poilsis ir miegas. Pašaliniai daiktai. Pacientės psichologinis paruošimas operacijai. Pacientės priešoperacinis mokymas. Kvėpavimo pratimai. Kojų pratimai. Kosėjimo pratimai. Pagalba išlipant iš lovos ir įlipant į ją.

Dažniausias miomos gydymo būdas – operacija, kurios metu dalinai ar visiškai pašalinama gimda. Tad ypač svarbus vaidmuo tenka slaugytojai, kuri pacientę operacijai turi paruošti ne tik fiziškai. psichologiškai, bet ir nuolat teikti informaciją ir mokyti pacientę.

Bendras paciento paruošimas operacijai apima kelis etapus, kuriems reikalinga slaugytojų pagalba: 1) priešoperacinį pacientės ištyrimą,2) gretutinių susirgimų gydymą,3) bendros organizmo būklės stiprinimą,4) fizinį pacientės paruošimą operacijai,5) priešoperacinį pacientės psichologinį paruošimą,6) pacientės priešoperacinį mokymą.

Pacientėms atliekami tyrimai, aiškinantys ne tik ligą, bet ir bendrą organizmo būklę. Šiame etape aktyviai dalyvauja slaugytoja:

Pildo slaugos istoriją ir sudaro slaugos planą, iškeldama esamas, potencialias problemas pagal prioritetą ir nustatydama slaugos veiksmus

Prieš operaciją siekiama pacientės pilno pasveikimo, sveikatos būklės pagerėjimo ir jos stiprinimo: normalizuoti skysčių, elektrolitų, vitaminų, baltymų balansą. Šiame etape slaugytoja vyko gydytojo paskyrimus, nuolat stebi ir vertina pacientės būklę, teikia reikiamą įvairiapusę pagalbą gyvybinėse veiklose, informuoja pacientę ar jos artimuosius, padeda pacientei prisitaikyti.

Žarnyno paruošimas. Pirmiausiai slaugytoja turi informuoti pacientę apie žarnyno valymą, kokiu tikslu tai bus atliekama, apie maitinimosi rėžimą prieš operacija. Slaugytoja turi prižiūrėti maitinimosį rėžimą, kad pacientė pusryčiams ir pietums gautų ir valgytų lengvą, skystą maistą, vakarienei gertų tik skystį. Iki operacijos likus 6-8 valandom, pasirūpinti ir informuoti pacientę, kad ji nevalgyti ir negertų jokių skysčių.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (1316 žodžiai)
  • Kolegija
  • Neringa
  • Pacientės su gimdos mioma slauga
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Pacientės su gimdos mioma slauga. (2013 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/pacientes-su-gimdos-mioma-slauga.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 05:03
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo