Paciento burnos ertmės priežiūra


Medicinos skaidrės. Paciento burnos ertmės priežiūra. Tikslas. Palaikyti burnos ertmės švarą. Indikacijos Kasdieninė asmens. Priemonės. Inksto formos indas. Procedūros eiga. Paaiškinkite pacientui procedūros tikslą ir eigą. Apžiūrėkite burnos ertmę. Burnos gleivines, gomurį, dantenas. Nušluostykite paciento veidą rankšluosčiu. Bakterinio apnašo kontrolė. Apmokyti tinkamai prižiūrėti tiek dar likusius natūralius. Pastabos. Jei yra gausus.


Indikacijos Kasdieninė asmens higiena. Pacientas yra be sąmonės: negeria, nevalgo, kvėpuoja per burną. Pacientas turi dantų protezą/protezus. Intubuotas pacientas. Per burną įvestas zondas. Burnoje kaupiasi seilės, gleivės, bet pacientas negali jų nuryti.

Inksto formos indas. Stiklinė vandeniui. Rankšluostis. Popierinės servetėlės. Vanduo arba izotoninis 0,9%tirpalas arba burnos skalavimo skystis su antiseptiku(0,05% chlorheksidino tirpalas, kalio permanganatas), vanduo su citrina ar valgomąja druska. Drėkinimo švirkštas su guminiu vamzdeliu( jei reikia). Siurblys ir siurbimo vamzdelis (jei reikia). Riebus tepalas lūpoms.

Burnos gleivines, gomurį, dantenas, liežuvį valykite mentele apsukta keturgubai sulenkta marle suvilgyta vandeniu ar izotoniniu 0,9% tirpalu. Jei reikia, galima naudotis specialiu švirkštu su guminiu vamzdeliu arba guminiu balionėliu. Po paciento smakru pakiškite inksto formos indelį. Nestipria srovele skalaukite paciento burną (apie 10ml. į kiekvieną pusę) Paciento galva turi būti palenkta į priekį, kad skystis laisvai ištekėtų iš burnos. Jei paciento rijimo refleksas yra sutrikęs, skystį iš burnos galima siurbti specialiu siurbliu, jo antgalį įkišus po liežuviu.

  • Medicina Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Milda
  • 10 puslapių (499 žodžiai)
  • Medicinos skaidrės
  • MS PowerPoint 852 KB
  • Paciento burnos ertmės priežiūra
    10 - 4 balsai (-ų)
Paciento burnos ertmės priežiūra. (2015 m. Spalio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/paciento-burnos-ertmes-prieziura.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 20:02