Paciento po kelio sąnario endoprotezavimo ištyrimas, vertinimas ir kineziterapijos programos sudarymas


Kineziterapiniai pratimai po kelio sąnario endoprotezavimo. Kineziterapija po kelio sanario endoprotezavimo.

Paciento ištyrimas pavardė , vardas inicialai. Laikas po operacijos. Motyvacija ir suvokimas. Problemos keičiant kūno padėtį. Peties sąnario ja 3 judesiai. Techninės pagalbos priemonės ar gali iš viso judėti. Judesių amplitudės judesiai. Patinimai , odos spalva , randas , siūlės , hematomos. KT planas , procedūrų planas Eil. Nr. Pratimo aprašymas Dozavimas. Mokslinių straipsnių apžvalga. Tyrimo populiacija ir atrankos kriterijai. Tyrimo intervencija ir eiga.


KIN diagnozė: sutrikusi judėjimo funkcija, reikalinga pagalba einant, sumažėjusi kelio sąnario judesių amplitudė ir raumenų jėga.

KT problema: sumažėjusios kelio sąnario judesių amplitudės, raumenų silpnumas, nedidelis skausmas sąnaryje pavaikščiojus

Paciento nusiskundimai: nedidelis skausmas kelio sąnaryje, padidėja stovint. Negali sulenkti kelio

Gyvenamoji aplinka: gyvena nuosavame name, būstas yra pritaikytas prie pacientės poreikių. Duše ir tualete įrengtos atramos bei turėklai, vonios kambaryje naudojami neslystantys kilimėliai, baldai kambariuose išdėstyti taip, kad netrukdytų vaikščioti ir, kad reikalui esant į juos būtų galima atsiremti.

Motyvacija ir suvokimas: aktyviai dalyvauja gydymo procese, pacientė suvokia gydymo naudą ir atliekamų pratimų efektyvumą.

Problemos keičiant kūno padėtį: gali nesunkiai pakeisti kūno padėtį iš gulimos į sėdimą, iš sėdimos į stovimą, tačiau tai daro su ištiesta koja per kelį.

Mobilumas lovoje: gali pati įlipti ir išlipti iš lovos. Keliantis pasiremia abiem rankomis, tačiau nebūtina įsikibti ar laikytis.

Persikėlimai: pacientė nesunkiai gali persikelti nuo lovos prie vaikštynės ir nuo vaikštynės ant lovos

Peties sąnario f-ja (3 judesiai): peties sąnarių funkcija gera, gali atlikti visus judesius Techninės pagalbos priemonės (ar gali iš viso judėti): po operacijos pritaikyta aukšta vaikštynė Funkcinis aktyvumas: pacientė gali pati pavalgyti, apsitarnauti, nusiprausti, sėdint duše gali nusiprausti, apsirengti ir atlikti kitus funkcinius veiksmus.

Laikysena: pečiai vienodame aukštyje, nedidelis dubens pasvirimas į kairę pusę, dėl kairės kojos sutrumpėjimo. Ydinga dešinės kojos padėtis dėl kelio sąnario deformacijos. Fiziologiniai stuburo linkiai normoje. Laikysena vaikščiojant su vaikštyne yra gera.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1342 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laurita
  • Paciento po kelio sąnario endoprotezavimo ištyrimas, vertinimas ir kineziterapijos programos sudarymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Paciento po kelio sąnario endoprotezavimo ištyrimas, vertinimas ir kineziterapijos programos sudarymas. (2017 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/paciento-po-kelio-sanario-endoprotezavimo-istyrimas-vertinimas-ir-kineziterapijos-programos-sudarymas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 19 d. 05:32
×