Paciento, sergančio arterine hipertenzija, slaugos planas


Įvadas. Arterinė hipertenzija (ah). Ah atsiradimo priežastys. Ligos eiga. Tyrimas. Gydymas. Medikamentinis gydymas. Nemedikamentinis gydymas. Komplikacijos. Situacija. Slaugos planas. Palyginimas su teorija. Literatūra.

Arterinė hipertenzija (AH) yra viena labiausiai paplitusių ligų išsivysčiusiose šalyse – apie 25 % suaugusių žmonių arterinis kraujo spaudimas yra padidėjęs. Rytų Europos šalyse (tarp jų ir Lietuvoje) AH du kartus dažnesnė. AH yra svarbus mirtingumą lemiantis veiksnys. Didelė dalis sergančiųjų nieko apie savo ligą nė neįtaria, nežino, kad jų arterinis kraujo spaudimas padidėjęs. Todėl arterinė hipertenzija dažnai vadinama „tyliąja žudike“. AH gydymas neapsiriboja vien vaistais. Visų pirma, net ir nedaug padidėjus arteriniam kraujospūdžiui, pacientui rekomenduojama pakeisti savo gyvenimo būdą, mitybos įpročius, suvaldyti stresą. Nemedikamentinės priemonės yra ne mažiau svarbios negu gydymas vaistais. Pacientas, kuriam paaiškinama, kaip reikėtų keisti gyvenseną, mitybos įgūdžius, pasiūloma atsisakyti žalingų įpročių, tampa aktyvesnis ir sąmoningesnis gydymo dalyvis, sustiprėja jo motyvacija rūpintis savo sveikata.

Arterinio kraujospūdžio klasifikacija pagal jo dydį (mm Hg):

galvos skausmu, ypač pakaušio srityje (iš ryto);

Moteris G. B. 42 metų skundžiasi galvos svaigimu bei skausmu pakaušio srityje. Kamuoja maudimas, sunkumas ir plėšimas už krūtinkaulio, širdies srityje. Padažnėjęs kvėpavimas. Pamatavus kraujo spaudimą jis siekė 180/120 mmHg. Pulsas 110 kartų/min. Nuodugnesniam ištyrimui ir būklės stabilizavimui pacientė hospitalizuota į stacionarą. Nustatyta arterinė hipertenzija.

Sumažinus triukš-mą aplink pacientę ji pradėjo atsipa-laiduoti, pagerėjo miego kokybė, pa-cientė labiau pail-sėjusi, nebevargina galvos skausmas.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1192 žodžiai)
  • Kolegija
  • Bri
  • Paciento, sergančio arterine hipertenzija, slaugos planas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Paciento, sergančio arterine hipertenzija, slaugos planas. (2015 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/paciento-sergancio-arterine-hipertenzija-slaugos-planas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 11:10
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo