Paciento slauga po miomos operacijos


Nerimas dėl artėjančios operacijos. Baimė dėl operacijos pasėkmių , rezultatų. Žinių trūkumas dėl elgesio prieš artėjančią procedūrą.


Šoko būsena viena iš pirmųjų, kurios aplanko pacientę, slaugytoja turėtų iškarto įvertinti pacientės būklę grįžus į palatą:

Minimum vieną valandą po operacijos kas 15 min. matuoti AKS, pulsą, temperatūrą, diuarezę, stebėti odos būklę, toliau pagal gyd. Paskirimus. Stebėti tvarstį ir siūles (susiūtą vietą).

Aspiraciojs rizika, slaugytoja turi pakloti lovą be pagalvės, paguldyti pacientę ant nugaros, pasukti galvą į šoną, vaistai nuo pykinimo pagal gyd. paskirimus.

Esant skausmui, vaistai pagal paskirimus, naudojimas nefarmokologinių būdų ( relaksacija, sukurimas malonių

Šlapimo susilaikymas: išmokyti naudotis pakišamaisiais indais, skatinti šlapinimasį spec. būdais, kateterio įvedimas į šlapimo puslę (jeigu paskyrė gyd.), matavimas diuarezės.

Pneumonijos rizika: rekomneduoti ir pamokyti pacientę kvepavimo pratimų, kosėjimo pratimų. Raginti pacientę keisti kūno padėti, judėti, pamokyti reikalingų pratimų, esant reikalui padėti judėti, lipti iš lovos ar į ją ir pan.

Infekciojs rizika: stebėti pooperacinį pjūvį, siūles, laikytis antiseptikos ir aseptikos reikalavimų keičiant tvarstį, bei bet kokiame salytyje su paciente, matuoti temperatūrą 2 kartus per parą, atlikti atitinkamą tvarką palatoje, keisti baltinius ir patalynę.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (667 žodžiai)
  • Universitetas
  • Violeta
  • Paciento slauga po miomos operacijos
    10 - 7 balsai (-ų)
Paciento slauga po miomos operacijos. (2015 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/paciento-slauga-po-miomos-operacijos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:14
×