Pacientų teisių ir žalos atlyginimo įstatymas Etinis aspektas


Pacientų teisių ir žalos atlyginimo įstatymas. Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo. Darbo tikslas.


Šiandieniniame pasaulyje, įvairiose vietose, mokyklose ar darbo įstaigose, viešuose renginiuose ir televizijos laidose, dažnai girdime, kaip svarbu yra žinoti savo teises, pareigas, kaip jų nepažeisti. Taip pat ir ligoninėje, viena reikšmingiausių temų –tai kaip nepažeisti pacientų teisių, ar pažeidus jas atlyginti žalą. Kiekvienas žmogus, ateidamas į sveikatos priežiūros įstaiga, tampa pacientu. Nesvarbu ar tai vargingai gyvenantis, ar benamis, ar tai paprastas samdomas darbuotas ar garsus žmogus – visi jie turi lygiai tokia pačią teisę gauti vienodą gydytojų apžiūrą ir tolimesnį gydymą. Remdamasi įstatymu, Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo, visi pacientai turi teisę į kokybišką sveikatos priežiūrą, teisę į sveikatos priežiūros prieinamumą – kiekvienas pacientas turi gauti kokybišką sveikatos priežiūra, jų negalima varžyti dėl jų lyties, amžiaus, rasės, pilietybės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų, seksualinės orientacijos, genetinių savybių, neįgalumo ar dėl kokių nors kitų įstatymais nepagrįstų aplinkybių. Tačiau ar nedalyvaudami slaugos procese, nematydami kaip pacientai elgiasi su slaugytojomis, o slaugytojos ir gydytojai su pacientais, mes nežinome ar šios teisės pacientu atžvilgiu nepažeidžiame, dažniausiai girdime, jog jei į priėmimo skyrių atvyko aukštesnio socialinio sluoksnio, jam pagalba yra suteikiama žymiai greičiau nei paprastam, eiliniam žmogui, o apie vargingai gyvenančius ar benamius, retai kada šią pagalbą jie gauna pirmiausiai.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (860 žodžiai)
  • Kolegija
  • Toma
  • Pacientų teisių ir žalos atlyginimo įstatymas Etinis aspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Pacientų teisių ir žalos atlyginimo įstatymas Etinis aspektas. (2017 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/pacientu-teisiu-ir-zalos-atlyginimo-istatymas-etinis-aspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 17:28
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo