Pagalba artimiesiems gaivinimo metu


Medicinos savarankiškas darbas. Įvadas. Pagalba, netekusiems artimojo. Susitikimas su personalo atstovu. Tinkama patalpa žiniai pranešti. Sielvarto išraiškos. Galimybė pamatyti mirusiojo kūną. Religiniai, teisiniai ir praktiniai klausimai. Pagrindiniai akcentai.


Rūpinimasis paciento artimaisiais ir dėmesys gaivinimo metu tampa vis svarbesnis, kadangi atliekama vis daugiau invazinių procedūrų. Artimuosius, pageidaujančius dalyvauti gaivinime, turėtų lydėti vienas iš gaivinimo komandos narių.

•Pripažinkite, kad situacija yra sudėtinga. Pasakykite artimiesiems, kad jie gali rinktis, ar dalyvauti gaivinime. Koks bebūtų jų sprendimas, stenkitės nesukelti kaltės jausmo.

•Paaiškinkite, kad artimaisiais bus pasirūpinta nepriklausomai nuo to, ar jie bus gaivinimo metu. Susipažinkite su artimaisiais, užsirašykite jų vardus.

•Suprantamai paaiškinkite, kokios atliekamos procedūros. Gali tekti pasakyti, kad gaivinimas nesėkmingas ir nebus tęsiamas. Taip pat pasakykite, kad jie bet kada galės išeiti ir jūs juos palydėsite.

Pagalba artimiesiems gaivinimo metu. (2014 m. Gruodžio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/pagalba-artimiesiems-gaivinimo-metu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 20:11