Pagalba moteriai naturalaus gimdymo metu


Natūralaus gimdymo sąvoka akušerijoje. Vykstame į akušerijos skyrių. Akušerijos skyrius. Pirmojo (atsidarymo) gimdymo laikotarpio ypatumai. Antrojo (išstūmimo) laikotarpio ypatumai. Trečiojo (placentinio) gimdymo laikotarpio ypatumai. Naujagimio priežiūros ypatumai.

Gimdymas – tai turbūt pats slėpiningiausias ir intymiausias moters gyvenimo įvykis, galbūt intymesnis nei aktas, kurio metu užsimezga vaisius. Gimdymas- tai procesas, kai, suėjus ne mažiau kaip 22 nėštumo savaitėms, dėl reguliarių, ritmiškų ir vis stiprėjančių gimdos susitraukimų (sąrėmių) atsiveria gimdos kaklelis, o kakleliui visiškai atsivėrus, gimdyvei valingai stanginantis, iš gimdos ertmės išstumiamas vaisius, placenta ir dangalai. Tobulėjant šiuolaikinėms medicinos technologijoms gimdymas įvardijamas nuo vis ankstesnio nėštumo laikotarpio.

Dažnai - pirmą kartą gimdančioms, rečiau - pakartotinai gimdančioms moterims dar iki atvykstant į akušerijos skyrių prasideda paruošiamųjų sąrėmių periodas. Jei vaisius išnešiotas, moteris jaučiasi gerai, vaisiaus vandenys nenutekėję ir nėra reguliarios gimdymo veiklos (po 1 min. Kas 10min. ), gerai jaučiami vaisiaus judesiai, tai ši paruošiamųjų sąrėmių periodą galima praleisti namuose ir ruoštis vykti į akušerijos skyrių.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 80 KB
  • m.
  • 18 puslapių
  • Tadas
  • Pagalba moteriai naturalaus gimdymo metu
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagalba moteriai naturalaus gimdymo metu. (2012 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagalba-moteriai-naturalaus-gimdymo-metu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:34
×