Pagalba netekus galūnės


Pirma pagalba netekus galūnės. Nukentėjusio būklės įvertinimas. Nukentėjusio būklę pradėti vertinti tik tada. Pirmoji pagalba.   Kuo greičiau sustabdykite kraujavimą. Jei kraujavimo nepavyksta sustabdyti galūnės iškėlimu ir spaudžiančiu tvarsčiu. Kviesti profesionaliąją pagalbą. Savo jėgomis sustabdę. Jei negalite išsikviesti profesionalios pagalbos. Išsaugokite galūnę. Jei nutraukta galūnė ar jos dalis (pavyzdžiui. Jei įmanoma pašalinkite bet kokią nešvarią medžiagą. Nutrauktą galūnę įdėkite į sandarų polietileninį maišelį ir pamerkite į šaltą vandenį. Jokiu būdu nutrauktos galūnės nedėkite į šaldymo kamerą! NEGALIMA tiesiogiai įdėti kūno dalies į vandenį nenaudojant plastikinio maišelio. Nedėkite nukirstos dalies tiesiai ant ledo. Jei šalto vandens nėra, kiek įmanoma išlaikyti dalį toliau nuo karščio. Jei teikiate pagalbą kitam, venkite tiesioginio kontakto su nukentėjusiojo krauju. Negalima. Nepamirškite, asmens gyvybė svarbesnė už nutrauktą galūnę. Situacija. Situacija. Nukentėjusiam nutraukta ranka.

Jei nutraukta galūnė ar jos dalis (pavyzdžiui, pirštas, koja, ranka), būtinai ją išsaugokite, kol atvyks medikai.

Jei įmanoma pašalinkite bet kokią nešvarią medžiagą, kuri gali užteršti žaizdą. Švelniai nuplaukite kūno dalį, jei nutrauktas galas yra nešvarus.

Jokiu būdu nutrauktos galūnės nedėkite į šaldymo kamerą!

NEGALIMA tiesiogiai įdėti kūno dalies į vandenį nenaudojant plastikinio maišelio.

Nedėkite nukirstos dalies tiesiai ant ledo. Nenaudokite sauso ledo, nes tai sukels nušalimų ir žalos nutrauktai daliai.

Jei šalto vandens nėra, kiek įmanoma išlaikyti dalį toliau nuo karščio, kol atvyks profesionali pagalba arba kol nugabensitę nukentėjusįjį asmenį ir nutrauktą galūnę į ligoninę.

Negalima.... Nepamirškite, asmens gyvybė svarbesnė už nutrauktą galūnę. Nepamirškite kitų mažiau akivaizdžių traumų. Nestumkite kūno dalies atgal į vietą. Nemanykite, jog nutrauktos galūnės neverta gelbėti. Nedėkite timpos, jei kraujavimas yra pavojinga gyvybei, nes visa galūnė gali būti pažeista.

  • MS PowerPoint 731 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (435 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kornelija
  • Pagalba netekus galūnės
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagalba netekus galūnės. (2014 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagalba-netekus-galunes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 07:49
×