Pagalba vaikams turintiems baimių


Pagalba vaikui, išgyvenančiam baimės jausmą. Pirmasis žingsnis. Meno terapija. Vaizduotės pratimai. Žaidimų terapija. Baimių šalinimo nuoseklumas. Pagrindinis tėvų klausimas.


Vienas iš pirmųjų psichoterapinės pagalbos žingsnių, tai pasistengti nustatyti galimas baimės priežastis. Universalus raktas suprasti vaiko (kaip, beje, ir suaugusiojo) baimes – jo poreikiai. Nes kiekvienam vaikui ypač svarbu būti mylimam, saugiam, aktyviai pažinti ir tyrinėti aplinką. Didesnė kliūtis kiekviename iš šių kelių įstringa atmintin, stabdo tolesnį elgesį, emocijų dinamiką. Suaugusiųjų akimis vaiko baimių priežastys gali būti akivaizdžios ir pačios netikėčiausios, nulemiančios elgesį vaiko psichikai būdingu keliu.

Labai efektyvi vaiko baimės įveikimo priemonė yra meno terapija. Vaikų psichoterapeutas A. Zacharovas (1992) tai iliustruoja teminių piešinių pavyzdžiu. Mažajam Jonukui ar Martynui daug lengviau nupiešti savo rūpestį, nei papasakoti apie jį. Užsiėmimų pradžioje A. Zacharovas siūlo vaikui nupiešti kelis savo baimės „portretus”. Paprastai pasiūlymas vaiką sudomina. Iki šios minutės labai nemaloni būsena buvo užvaldžiusi berniuką taip, jog jam atrodė, kad jis visas virto didele baime, nebeturi jokių kitų minčių, norų, prisiminimų. O dabar ji išreiškiama, komentuojama, išgyvenama kitaip – ramybės ir pasitikėjimo atmosferoje, todėl nebeatrodo tokia grėsminga, nenugalima. Sulig kiekvienu piešiniu vaikas vis labiau tolsta nuo savo problemos.

  • Microsoft Word 67 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1057 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ruslanas
  • Pagalba vaikams turintiems baimių
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagalba vaikams turintiems baimių. (2019 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagalba-vaikams-turintiems-baimiu.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 13:28
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo