Pagalvių ir antklodžių užvalkalų gamyba verslo planas


Santrauka. Verslo aprašymas. Rinkodara. Produktų apžvalga. Kainų strategija. Prekių pateikimas. Rėmimo būdai. Gamybinė veikla. Vadyba. Rizikos įvertinimas. Finansinė dalis. Savikainos prognozė. Pelno (nuostolio) prognozė. Pvm prognozė. Mokesčių prognozė. Pinigų srautų prognozė. Prognozuojamas balansas. Ekonominiai finansiniai rodikliai. Literatūra. Priedai.

UAB „Staliorina“ užsiima pagalvių ir antklodžių užvalkalų gamyba. Įmonės pagrindiniai tikslai yra klientų lūkesčių patenkinimas, gaminti kokybiškesnes prekes nei konkurentai, įsitvirtinimas rinkoje, pelno gavimas, kapitalo kaupimas verslo plėtojimui, gero įvaizdžio formavimas visuomenėje.

Uždaroji akcinė bendrovė „Staliorita“ siuva pagalvių ir antklodžių užvalkalus, naudodama tik labai aukštos kokybės, ekologiškas medžiagas. Šios įmonės produkcija išsiskiria savo unikaliu dizainu, raštų įvairove.

UAB „Staliorita“ dirba 14 darbuotojų. Administracijoje dirba tik direktorius, buhalterių komanda yra samdoma. Gamyboje dirba 9 siuvėjai, 2 pagalbiniai darbuotojai: pakuotojas ir lygintojas, 1 gamybos vadovas, ir 1 technologas.

Įmonės akcijas pasidalinę 4 investuotojai. Kontrolinis akcijų paketas (53 proc. akcijų) priklauso, įmonės direktoriui, Arnui Stalioriui, 16% – Gabijai Černaitei, 16% – Ugnei Martinėnaitei ir 15% – Aistei Marijai Pelenytei. Pradinis akcinis kapitalas sudaro 132463 Eur, vienos akcijos nominalioji vertė – 1324,63 Eur.

UAB „Staliorita“ gamybai skiriamos lėšos: pagalvių užvalkalų tiesioginės gamybos išlaidos per metus sudaro 108042 Eur; antklodžių užvalkalų gamybai – 473799 Eur, taigi iš viso per metus tiesioginės gamybos išlaidos sudaro 581841 Eur. Netiesioginės metų gamybos išlaidos iš viso sudaro 51483,82 Eur. Per veiklos metus įmonė pagamina 37350 patalinių komplektų. Patalinės komplekto kaina yra 22,19 Eur. Įmonės grynasis pelnas visais mėnesiais daugiau mažiau pastovus, per metus įmonė sukaupė 97313,71 Eur grynojo pelno.

2012 m. gatavų tekstilės gaminių, išskyrus drabužius, gamyboje pirmavo patalynės reikmenys – jų pagaminta 14,61 mln. vienetų. Gamyba ypač išaugo 2011 m., tuo metu padidėjo daugiau nei 2 kartais, lyginant su 2010 m. Ekonominis nuosmukis 2009 m. lėmė ypač drastišką tekstilės gaminių kainų kitimą. Tačiau nuo 2010 m. antrojo semestro staigus kainų kitimas liovėsi, o nuo 2012 m. sausio prasidėjo tekstilės gaminių kainų augimas. Galima pastebėti, kad užsienio rinkose gamintojų parduodamos produkcijos kainos metų bėgyje yra stabilesnės nei Lietuvos rinkoje. Beje, 2012 – 2013 metų laikotarpiu tekstilės gaminių kainos užsienio rinkose didesnės (išskyrus 2013 m. I ketv.) nei vietinėje rinkoje. Lietuvai tekstilės pramonė yra viena reikšmingiausių gamybinių veiklų, šalis turi ilgametes tradicijas šioje srityje. Nors dėl kylančių gamybos kaštų ir prekybos liberalizavimo Lietuvos tekstilės pramonė susidūrė su konkurencingumo problemomis, tačiau nuo 2009 metų vėl pastebimos teigiamos tendencijos – didėja sektoriaus sukuriama pridėtinė vertė, auga tekstilės gaminių gamybos pramonės produkcijos apimtys, investuojama į ilgalaikį materialųjį turtą.

UAB „Staliorita“ gamina aukštos kokybės patalynės komplektus – pagalvių ir antklodžių užvalkalus. Įmonė savo gaminiais prekiauja didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Ateityje įmonės veiklą planuojama plėsti ir kituose šalies miestuose bei užsienio rinkoje. Pagamintą produkciją planuojama parduoti patalyne prekiaujančiose parduotuvėse, o kelerių metų laikotarpyje gaminiais prekiauti ir savo atidarytoje parduotuvėje. Pirmaisiais metais UAB „Staliorita“ gaminius parduos pasirašydama dviejų metų bendradarbiavimo sutartį su šiomis parduotuvėmis: UAB „JYSK Baltic“, UAB „Senukai“, UAB „Ermitažas“, UAB „NODUS tekstilė”, UAB „Ulita“ bei UAB „KuRima“. Priklausomai nuo įmonės uždirbamo pelno ir rinkos paklausos, ilgalaikiuose tiksluose yra numatyta plėsti gamybos apimtį įtraukiant naujus gaminius – čiužinio užvalkalą, pledą ir chalatus.

Lietuvoje didžiausią tekstilės rinkos dalį užima patalinės reikmenys, tačiau daug produkcijos yra išvežama į užsienio šalis. Dėl didelės paklausos ir rinkos galimybių pasirinkome gaminti šiuos gaminius. UAB „Staliorita“ gaminama patalynė bus gaminama iš aukščiausios rūšies medžiagų, kurios bus perkamos iš savo kokybe pagarsėjusių Lietuvos tiekėjų. Kiekvieną gaminį sius patyrusios siuvėjos, kruopščiai ir atidžiai, siekiant išvengti broko bei užtikrinti nepriekaištingą kokybę. Parduodama gaminius įmonė akcentuos ne tik medžiagų išskirtinumą, bet ir naujausias dizaino tendencijas. Patalynė padės sukurti jaukią miegamojo aplinką, kad į jį visada būtų gera sugrįžti. Natūralių pluoštų aukštos kokybės patalynė garantuos komfortą miego metu. Minkštutė medvilnė maloniai apgaubia kūną savo švelnumu ir šiuo natūralumu norisi mėgautis dar ir dar kartą.

Pirmąjį gamybos pusmetį UAB „Staliorita“ gamins apytiksliai 3000 patalynės komplektų. Antrąjį pusmetį gamybos apimtis apytiksliai išaugs iki 3225 komplektų per mėnesį. Kainos visus metus nesikeis, bus 22,19 Eur už komplektą, kuris susideda iš vieno antklodės ir dviejų pagalvės užvalkalų. Šiuo metu siūlomas produkcijos asortimentas nebus platus, todėl plečiant veiklą bus atsižvelgiama į klientų poreikius ir asortimentas bus papildytas prekėmis ne tik su atsinaujinusiu dizainu, bet į rinką įtraukiant ir naujas prekes.

  • Ekonomika Verslo planas
  • Microsoft Word 1296 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 74 puslapiai (13988 žodžiai)
  • Kolegija
  • Amp
  • Pagalvių ir antklodžių užvalkalų gamyba verslo planas
    10 - 7 balsai (-ų)
Pagalvių ir antklodžių užvalkalų gamyba verslo planas. (2015 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagalviu-ir-antklodziu-uzvalkalu-gamyba-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 00:34
×