Pagėgių savivaldybės darbo rinka


Pagėgių savivaldybės darbo rinkos būklė. Darbo galimybės pagėgių savivaldybėje. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Nagrinėjant įvairius darbo rinkos esamos padėties, analizės ir prognozavimo mokslinius šaltinius gali būti aptinkamas ne vienas sąvokos darbas, darbo rinka, darbo vieta apibrėžimas. Darbo teisėje darbas apibrėžiamas, kaip socialinė ekonominė sąvoka, tam tikru laikotarpiu reikalinga, tinkama ir tikslinga žmogaus veikla: tai ne tik fiziologinių, biologinių žmogaus gebėjimų panaudojimas, tai ir intelektinė veikla. Taigi galima teigti, kad tai veikla, kurios metu žmogus gali atsiskleisti, realizuoti savo gebėjimus bei gauti už tai atlygį, tačiau tai pavyksta ne visiems. Dažnai kalbama apie darbo rinką kuri apibūdinama kaip darbo jėgos pardavimo ir pirkimo ekonominio santykio sistema, kurioje formuojasi darbo pasiųla ir paklausa bei jo kaina darbo užmokestis. Taip darbo rinką apibūdinama kaip rinkos ekonomikos sudedamąją dalį autoriai J. Bagdavičius, P. Stankevičiaus ir L. Lukoševičiaus (1999). Darbo vieta ekonomikos terminų ir sąvokų žodyne aprašyta kaip darbo proceso technologinė organizacinė funkcija, kuriai atlikti reikia tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbuotojo ir atitinkamo darbo priemonių. Įvertinant darbo vietą atsižvelgiama į jos profesinę kvalifikacinę charakteristiką, nusakančią profesinius kvalifikacinius darbuotojo reikalavimus.

Lietuvoje nedarbo lygis 2015 metų gegužę siekė 8,2 proc. (balandį sudarė 8,9 proc., 2014 m. gegužę - 11 proc.) (statistikos departamentas), o remiantis teritorinės darbo biržos duomenimis registruotų bedarbių skaičius Pagėgių rajono savivaldybėje 2015 m. spalio 1 dienai 2,4 proc. didesnis, negu 2014 m. atitinkamu laikotarpiu, taigi matome, kad mažėjant nedarbui Lietuvoje, Pagėgių savivaldybėje nedarbas vis tiek didėja. Tačiau nedarbo lygis mažėja ne visose Lietuvos vietose ir didžiausia problema yra kaimiškuose rajonuose, kaimuose, kur neplėtojama pramonė ir kitokio pobūdžio ekonominė veikla.

Kiekviena vietovė yra skirtinga tiek savo geografine padėtimi, tiek demografija, tiek vietos ištekliais ir poreikiais. Šiame darbe bus nagrinėjamas Pagėgių kraštas, kuris iš ties yra ypatingas savo geografine padėtimi, unikalus istorija, gamta, kultūriniu paveldu. Tai rajonas įsikūręs labai gražiame gamtos kampelyje, apsuptas Nemuno upės vingių, ežerų, girių, piliakalnių.

Pagėgių savivaldybė nėra didelė, todėl ir organizacijų, darbo vietų, kuriose būtų galima įsidarbinti pasirinkimas gana mažas. Dėl šios priežasties žmonėms svarbu išnaudoti savo krašto stiprybes, unikalumą ir susikurti darbo vietas sau ir savo artimiesiems, taip padedant gauti pajamas, pritraukti daugiau turistų, jaunimo ir investuotojų į savo kraštą.

Darbo metodika. Rašto darbas buvo atliekamas šiais etapais ir rėmėsi tokia metodika: rašto darbo temos pasirinkimas bei aptarimas, atlikti Pagėgių rajono savivaldybės darbo rinkos analizę paskatino tai, kad abi gyvename tame krašte ir to krašto darbo rinkos padėtis mums labai aktuali. Atlikdamos darbą norime įgyti kompetencijų ir įgūdžių pagrindiniams vietovės ištekliams (potencialui) nustatyti, plėtros krypčių ekonominiam užimtumui didinti ir ateities plėtrai. Gebėti ištirti ir nustatyti pagrindines kryptis, kelius ekonominiam užimtumui didinti. Ugdyti strateginio mąstymo ir planavimo kompetencijas.

Statistinės informacijos ir mokslinės literatūros kaupimas. Renkant duomenis darbo rinkos analizei, daug informacijos rasta Statistikos departamente apie nedarbo lygį ir Tauragės teritorinės darbo biržos duomenys apie darbo rinkos politikos priemones.

Nagrinėti Pagėgių savivaldybės Tarybos sprendimai, Pagėgių savivaldybės 2011-2021 metų strateginis plėtros planas, VVG parengta strategija, Vietos savivaldos įstatymas, kurie darbo rinkos klausimais yra gausūs ir šių duomenų apdorojimas - svarbiausias darbo etapas.

Rašant darbą naudotas analizės ir palyginimo metodas leido nustatyti bendras nagrinėjamų rodiklių tendencijas ir skirtumus teritorijoje.

Rašant tekstą, analizuojant duomenis: aprašant lenteles, schemas buvo naudojamas aprašomasis metodas.

  • Viešasis administravimas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 135 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (5159 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raimonda
  • Pagėgių savivaldybės darbo rinka
    10 - 7 balsai (-ų)
Pagėgių savivaldybės darbo rinka. (2016 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagegiu-savivaldybes-darbo-rinka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 15:12
×