Pagonybė Lietuvoje, moteriškosios dievybės


Pagonybė lietuvoje: moteriškosios dievybės. Projektas apie pagonybe. Pagonybės deivės. Pagoniu deive austeja. Skaidres apie pagonybe. Moteris dievybe. Pagonybes menas. Lietuvos pagonybes menas. Referatas apie pagonybe. Pagonis skaidres.

Įvadas. Gamtos ir atmosferos deivės. Laumės. Miško ir vėjo deivės. Bičių deivė austėja. Vandenų deivės. Gimimo ir mirties deivės. Gimimo deivė laima. Deivės – žmogaus gyvenimo tvarkytojos. Mirties deivė giltinė. Išvados. Panaudotos literatūros sąrašas.

Šio mano darbo tikslas – panagrinėti pagonybės tikėjimą Lietuvoje, jo kilmę, raidą, pagrindinius bruožus, pagoniškojo tikėjimo išlikimą bei atgimimą. Darbas apima ankstyvąjį ikiindoeuropietiškąjį laikotarpį. Jame seniausi lietuvių religiniai vaizdiniai formavosi augalinio ir kitokio maisto rankiojimo bei medžioklės, vėliau – kaplinės žemdirbystės ūkyje matriarchato sąlygomis, kai pagrindinė gamintoja, kultūros elementų kūrėja, apeigų atlikėja buvo moteris. Tuo metu atsirado ir plėtojosi moterų panteonas.

Visos deivės turėjo savo veiklos sritis. Jų žinioje buvo dangus, žemė, vanduo, ugnis, atmosfera ir kt. Vienos iš jų rūpinosi žmonijos, gyvūnijos, augmenijos gimimu, egzistavimu, mirtimi. Kitų deivių veiklos sritis buvo vaisingumo, visatos gyvybės nesibaigiamumo palaikymas per nuolatinę gimimų ir mirimų kaitą. Deives tarpusavyje jungė vienas tikslas – saugoti ir išlaikyti visatos amžinumą, gyvojo pasaulio nesibaigiamumą.

Archaiško pagoniškojo kulto elementų išliko krikščioniškosiose šventėse, dažniausiai susietose su Marijos kultu. Tai padėjo rekonstruoti atėjusią iš tūkstantmečių glūdumos lietuvių pasaulėžiūrą.

Darbo objektas – lietuvių bei kitų tautų, sukurtų moteriškųjų deivių garbinimas.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 48 KB
  • m.
  • 18 puslapių (8060 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Pagonybė Lietuvoje, moteriškosios dievybės
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagonybė Lietuvoje, moteriškosios dievybės. (2012 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagonybe-lietuvoje-moteriskosios-dievybes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 16:09
×