Pagrindinės ekonomikos sąvokos versle


Pagrindinės ekonomikos sąvokos versle. Ekonomikos samprata. Ekonomikos tikslas. Keletas pagrindinių ekonomikos ir ekonomikos politikos tikslų. Ekonomikos lygmenys. Pagrindiniai ekonomikos subjektų tipai ir jų sąveika. Fundamentalioji problema ekonomikoje. Pagrindinės ekonomikos teorijos sąvokos. Poreikiai. Poreikiai klasifikuojami. Maslou poreikių klasifikacija. Poreikių ypatybės. Gėrybės. Ekonominėms gėrybėms būdingi bruožai. Ištekliai. Išteklių apibūdinimas. Poreikių, gėrybių ir išteklių tarpusavio ryšys. Pasirinkimo problema ir gamybos galimybių kreivė. Gamybos samprata. Modelio prielaidos. Gamybos alternatyvos ir gamybos galimybių riba. Gamybos galimybių riba. GGK ir alternatyviosios išlaidos. Pavyzdys. Gamybos galimybių kreivė ir ekonominis augimas. Pavyzdys Paveiksle. Pavyzdys. Atsakykite. Praėjusių temų kartojimo klausimai. Atsakykite.

Ekonomikos samprata ir pagrindinės sąvokos.Poreikiai ir ištekliai.Pagrindinė ekonomikos problema – pasirinkimo būtinybė.Gamybos galimybių kreivė. Nepakankamumas.

Tam tikro ūkinio vieneto sritis – darbo, kapitalo, žemės panaudojimo mechanizmas siekiant tenkinti visuomenės poreikius. Mokslo šakos pavadinimas – mokslo, nagrinėjančio, kaip efektyviausiai panaudoti ribotus išteklius.

Šio uždavinio sprendimas priklauso nuo ekonominės sistemos. Gali būti: Papročių; Grynasis kapitalizmas (laisvoji rinka); Komandinė ekonomika; Mišri ekonomika. Realybėje funkcionuoja mišri ekonomika, kai dalį funkcijų atlieka valstybė. Kitas funkcijas atlieka rinka.

Gamybiniai ir negamybiniai Materialiniai, kultūriniai, socialiniai, dvasiniai Realūs ir absoliutūs Individo ir valstybės Pirmo būtinumo ir ne pirmo būtinumo Trumpalaikiai ir ilgalaikiai Ir kt.

Poreikiai yra neriboti, nes, užtikrinant vienų poreikių patenkinimą, atsiranda naujų, sudėtingesnių, poreikiai nuolat kinta. Poreikiai yra tenkinami gėrybėmis – laisvosiomis ir ekonominėmis. Poreikiai turi būti derinami su ištekliais.

Žemė – natūralus gamybos veiksnys, duotas gamtos ir pats savaime nėra žmonių veiklos rezultatas. Tai visi gamtos teikiami ištekliai. Darbas – žmogaus fizinė ar protinė tikslinga veikla, būdinga tik žmogui, kurios metu jis gamtoje esančius daiktus apdoroja ir vartoja savo poreikiams tenkinti.

Gamyba – tai prekių ir paslaugų kūrimas žmonių poreikiams patenkinti, naudojant ribotus ekonominius išteklius. Esminis gamybos bruožas yra jos technologija.

D. Keliais vienetais tektų sumažinti laikrodžių gamybą, jeigu tektų papildomai pagaminti dar 20 kinokamerų?

2 pavyzdysPaveiksle vaizduojama GGK. Ji rodo dviejų prekių: kinokamerų ir laikrodžių galimus gamybos derinius.A. Raskite grafike tokias šių taškų kombinacijas:.

  • Verslas Skaidrės
  • MS PowerPoint 391 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (1405 žodžiai)
  • Neismanelis3000
  • Pagrindinės ekonomikos sąvokos versle
    10 - 8 balsai (-ų)
Pagrindinės ekonomikos sąvokos versle. (2015 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindines-ekonomikos-savokos-versle.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 19:08
×