Pagrindinės ES sutartys


Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Įvadas. Pagrindinės Europos Sąjungos sutartys. Europos anglių ir plieno bendrijos steigimo sutartis. Romos sutartys - EEB ir Euratomo sutartys. Sujungimo sutartis – Briuselio sutartis. Suvestinis Europos aktas. Europos Sąjungos sutartis – Mastrichto sutartis. Amsterdamo sutartis. Nicos sutartis. Lisabonos sutartis. Literatūros sąrašas.


Šio darbo tikslas susipažinti su svarbiausiomis Europos Sąjungos sutartimis bei jas aptarti, taip pat išsiaiškinti jų įtaką Europos sąjungos veiklai bei jų reikšmę Europai. Sužinoti sutarčių teikiamą naudą Europai.

Darbo uždaviniai

Per visus svarstymus būsimosios Amsterdamo sutarties tema buvo pabrėžiama, kad pagrindinis šios sutarties tikslas – ES parengti plėstis. Be to, iš visuomenės pusės buvo daromas didžiulis spaudimas, turint tikslą, kad būtų peržiūrėtos EB ir ES steigimo sutartys. Taigi tarp ES valstybių narių piliečių Mastrichto sutartis populiari nebuvo. Tai taip pat buvo viena iš priežasčių lėmusių Amsterdamo sutarties priėmimą.

Amsterdamo sutartis - tarpvyriausybinės konferencijos, trukusios nuo 1996 m. kovo iki 1997 m. birželio, darbo rezultatas. (Tarpvyriausybinė konferencija peržiūri galiojančias sutartis. Jų metu, rengiant sutarčių pataisas, vyksta ES valstybių narių derybos dėl numatomo pokyčio.) Sutartis labai pakeitė Europos Sąjungos (Mastrichto) sutartį ir Europos Bendrijos steigimo sutartį. Amsterdamo sutartyje kur kas daugiau dėmesio skiriama ES pilietybės ir asmens teisių dalykams, numatyti platesni įgaliojimai Europos Parlamentui, įrašytas naujas skyrius dėl užimtumo. Įsigaliojus sutarčiai, saugumo ir teisingumo klausimai bei tam tikra bendros užsienio ir gynybos politikos dalis tapo Bendrijos teisės subjektu. Sutartyje numatyta ir ES institucijų reforma, sudarysianti palankias sąlygas ES plėtrai. Amsterdamo sutartį sudaro trylika protokolų, tarpvyriausybinės konferencijos metu priimta 51 deklaracija, 8 valstybių narių deklaracijos ir 15-oje straipsnių išdėstytos galiojančių sutarčių pataisos. Jai įsigaliojus, pasikeitė Europos Sąjungos ir Europos Bendrijos steigimo sutarčių straipsnių numeracija.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 70 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2490 žodžiai)
  • Karolina
  • Pagrindinės ES sutartys
    10 - 9 balsai (-ų)
Pagrindinės ES sutartys. (2016 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindines-es-sutartys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:56
×