Pagrindinės gamtos išteklių tendencijos ir dėsningumas


Neatsikuriantys ištekliai lietuvoje. Gamtiniai istekliai. Neatsikuriantys gamtos istekliai. Atsikuriantys gamtos istekliai. Mineraliniai istekliai. Sąlygiškai pastovūs gamtos istekliai. Gamtos istekliu naudojimo tendencijos. Parasyti referata apie gamtines dujas. Atsikurianciu gamtos istekliai. Gamtos resursų išsekimas.

Šiame darbe apžvelgtos pagrindinės gamtos išteklių tendencijos ir jų dėsningumai. Detaliau aptartos atskiros gamtinių išteklių rūšys. Pateikti ir aprašyti gamtinių išteklių dėsningumai jų panaudojimo būdai. Pateiktas išteklių pasiskirstymas pasaulyje, jų reikšmė žmonėms. Akcentuotos gamtinių išteklių išsekimo problemos. Išskirtos jų panaudojimo perspektyvos. Išnalizuoti galimi gamtinių išteklių sprendimo būdai. Įvadas. Sąlygiškai pastovūs gamtiniai ištekliai. Oras. Vanduo. Dirvožemis. Atsikuriantys gamtiniai ištekliai. Miškai ir jų ištekliai. Pasaulinio vandenyno biologiniai ištekliai. Neatsikuriantys gamtiniai ištekliai. Organiniai ištekliai. Nafta. Akmens anglis. Gamtinės dujos. Mineraliniai ištekliai. Sausumos mineraliniai ištekliai. Jūrų mineraliniai ištekliai. Gamtos išteklių naudojimo perspektyvos. Išvados. Literatūra. Priedai. Visi ištekliai yra skirstomi į sąlygiškai pastovius (oras, vanduo ir dirvožemis), atsikuriančius (miškai, vandens augmenija bei gyvūnija ir kt. ) ir neatsikuriančius (naudingosios iškasenos) gamtinius išteklius. Mūsų tikslas yra aptarti šiuos išteklius, jų kitimo dėsningumą bei tendencijas.

Išskiper pastarąjį dešimtmetį vis svarbiau yra tiksliai nustatyti esamus gamtinius išteklius, protingai juos taupyti ir nuolat ieškoti kol kas nesenkančių energijos versmių. Dauguma mokslininkų teigia, kad jeigu ir toliau taip naudosime degalus ir mineralus, turimų atsargų pakaks vos vienai ar dviems kartoms. Jau dabar nustatyta, kad gamtinių dujų ir naftos atsargų, esant dabartiniams jų naudojimo tempams užtektų apytikriai 50 metų. Net padvigubėjus šiems ištekliams, tik dešimtmečiu pailgėtų visų naftos išteklių egzistavimas.

) ir neatsikuriančius (naudingosios iškasenos) gamtinius ištekliussąlygiškai pastovūs gamtiniai ištekliai, tai tokie ištekliai, kurių bendras kiekis juos naudojant beveik nekinta, tačiau didėjant aplinkos užterštumui blogėja šių išteklių kokybė. Šios grupės ištekliai sudaro gyvybės egzistavimo žemėje pagrindą igrynas ir švarus oras – tai dujų ir įvairiausių dalelyčių mišinys. Apie 78 % jo tūrio sudaro azotas, 21% - deguonis, labai mažą dalį – anglies dioksidas ir argonas; taip pat randama ir kitokių dujų pėdsakų. Gali būti nevienodas vandens garų kiekis; jis priklauso nuo oro kilmės ir temperatūros. Taip pat iš jūrų į orą patenka druskos kristalėlių, o iš sausumos – dulkių, kuriose rasime smiltelių, augalų žiedadulkių, ir sporų, bei daugybę kitų nekenksmingų medžiagų.

Tačiau kiekvieną dieną pramonė, Elektrinės ir fabrikai, transporto priemonės (ypatingai oro ir kelių), namų šildymas išmeta į orą mažas dalelytes ir dujas. Taip pat šios dalelės išmetamos apdorojant atliekas ir ūkininkaujant, ypač naudojant per daug trąšų ir mėšlo. Kai priemaišų daug atmosfera darosi drumsta, patamsėja, blogiau permatoma.

Kai kurie teršalai ore jungiasi su vandeniu ir sudaro silpnąsias rūgštis (pvz. Sieros ar azoto rūgštis). Kai oras kyla ir vėsta, šiuose junginiuose esantys vandens garai sutirštėja ir suformuoja debesis. Kai lyja, toks lietus vadinamas rūgščiuoju lietumi . Rūgštusis lietus yra labai kenksmingas aplinkai. Žemės paviršiuje esantys teršalai (pvz. : amoniakas, azoto oksidai) gali reaguoti su vandeniu dirvožemyje ir sukelti procesą, vadinamą eutrofikacija.

Kiti teršalai (pvz. Smulkios dalelytės, ozonas ir sunkivanduo atliko ir atlieka lemiamą vaidmenį žemės geologijos istorijoje, klimato ir orų formavime, medžiagų apykaitoje, gyvybės fiziologinėje ir biologinėje sferoje.

Tai - bespalvis ir bekvapis skystis. Vanduo (vandenilio oksidas) turi 88,6% deguonies ir 11,4% vandenilio (pagal masę); tai atitinka h2o.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (3969 žodžiai)
  • Audrius
  • Pagrindinės gamtos išteklių tendencijos ir dėsningumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Pagrindinės gamtos išteklių tendencijos ir dėsningumas. (2011 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindines-gamtos-istekliu-tendencijos-ir-desningumas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 20:39
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo