Pagrindinės įėjimo į tarptautinę rinką formos


Pagrindinės įėjimo į užsienio rinką formos. Eksportas. Bendra veikla sutarčių pagrindu. Franšizė. Franšizės įsigijimo privalumai. Franšizės įsigijimo trūkumai. Licencija. Gamybos sutartis. Valdymo sutartis. Užsienio investicijos. Neigiamos pasėkmės. Egzistuoja nuomonė, kad investuojant į šalies ūkį neturėtų būti teikiama pirmenybė užsienio investuotojams. Svarbiausias veiksnys yra ne tui apimtys, o tai, kaip tomis investicijomis pasinaudoja šalis, į kurią investuojama.

Valdymo sutartisValdymo sutarčių objektas yra valdymo patirtis. Pagal tarptautines valdymo sutartis vienos šalies įmonė už tam tikrą atlyginimą ribotam laikotarpiui siunčia savo specialistus į kitos šalies įmonę specializuotoms valdymo funkcijoms atlikti. Valdymo paslaugų pavėjai įgyja valdymo patirties. Valdymo sutartims nereikia tiesioginių paslaugų mokamų investicijų, todėl rizika nedidėlė, kai pelno norma yra maža. Valdymo sutartys sudaromos dažniausiai šiais atvejais:1. Pradėjus veikti naujai įmonei;2.Siekiant pagerinti jau veikiančios įmonės valdymo kokybę;3.Valstybei nusavinus užsienio investicijas ir pasiūlius jų savinininkams laikotarpiu, kol bus parengti vietos specialistai, toliau vadovauti įmonei. Valdymo sutartys paprastai sudaromos 3-5 metams. Mokestis už valdymo paslaugas gali būti vienkartinis arba periodinis. Mokesčio dydis priklauso nuo valdymo paslaugų gavėjo metinės apyvartos.Valdymo sutartys gali neduoti laukiamų rezultatų, kai paslaugų gavėjas riboja suteikėjo funkcijas(pvz, už darbuotojų skatinimą, darbo drausmę leika atsakingas paslaugų gavėjas). Tai gali pakenkti geriems valdymo paslaugų gavėjo ir suteikėjo santykiams. Net ir sėkmės atveju paslaugų suteikėjas rizikuoja, kad paslaugų gavėjas gali tapti potencialiu konkurentu.

Iki šiol vyrauja įsitikinimas, kad užsienio investicijos yra ekonominio augimo pagrindas. Tai tinka ir didelėms, ir mažoms, ir išsivysčiusioms, ir besivystančioms šalims. Yra ir kita nuomonė, kad dėl didelio ir staigaus užsienio kapitalo antplūdžio pirmaisiais metais fiksuojamas staigus šalies ekonominis augimas, tačiau laikui bėgant kapitalas pelnų, dividendų ir kitu pavidalu pradeda plaukti iš šalies. Neretai prieinama ir prie ekonomikos krizės. Bet pirmiausia teigiamas poveikis:

2. Antra, užsienio investuotojai diegia naujus ir pažangesnius vadybos modelius. Sparčiausiai besivystančiose pasaulio šalyse privatizuojamos valstybinės komunalinės įmonės, gynybos pramonė, geležinkeliai ir medicinos sfera. Didesnis privačių firmų produktyvumas reiškia, kad privati įmonė teiks geresnes paslaugas mažesnėmis kainomis. Žmonės už produktą ar paslaugą mokės mažiau, taip pat jiems nereikės mokėti mokesčių vargingai besiverčiančiai valstybinei įmonei subsidijuoti. Privati bendrovė gali tapti pelninga, tvarkingai mokesčius mokančia įmone ir nebūti našta valstybės finansams.

3. Trečia, esant tiesioginėms užsienio investicijoms, įdiegiamos modernesnės technologijos. Globalioje pasaulio ekonomikoje tik tos bendrovės, kurios naudos pažangiausią mokslinę ir pramonės technologiją, išliks pasaulio rinkoje. Sėkmė dažnai apibrėžiama pažangos tempu ir gebėjimu prisitaikyti sparčiai besikeičiančioje tarptautinėje rinkoje.

5. Šešta, TUI greičiau padidina nei sumažina nacionalinį suverenitetą. Užsienio investicijos skatina didesnį suinteresuotumą išlaikyti ilgalaikį suverenitetą ir demokratijos stabilumą šalyje, į kurią investuojama. Vakarų demokratijos, žinodamos, kad šalyje yra TUI, drąsiau rems besivystančią šalį. Užsienio investuotojai dės visas pastangas, norėdami užtikrinti, kad jų šalių vyriausybės domėsis šalies, į kurią investuojama, saugumo ir ekonomikos padėtimi. Visa tai stiprina šalies pozicijas pasaulio arenoje.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (2536 žodžiai)
  • Universitetas
  • Guoda
  • Pagrindinės įėjimo į tarptautinę rinką formos
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagrindinės įėjimo į tarptautinę rinką formos. (2012 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindines-iejimo-i-tarptautine-rinka-formos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 16:33
×