Pagrindinės kūjo metimo varžybų taisyklės


Lietuvos edukologijos universitetas. Pagrindinės kūjo metimo varžybų taisyklės. Lengvaatlečių daugiametės treniruotės struktūra. Lengvojoje atletikoje, kaip ir daugelyje kitų sporto šakų. Povilas Karoblis išskiria 4 daugiametės treniruotės etapus. Daugiametis sportininko rengimas priklauso nuo. Literatūros sąrašas.

Kiekviena iš metimų rungčių turi savitų bruožų, bet pagrindiniai teisejavimo principai yra bendri visoms keturioms rungtims. Pagrindinis reikalavimas - varžybų dalyvių, teisėjų ir žiūrovų saugumo užtikrinimas. Visi dalyviai turi būti susipažine su saugumo taisyklėmis. Prengiamuosius metimus burtais nustatyta tvarka galima atlikti tik specialiai įrengtose tam vietose ir vadovaujant teisėjams. Prasidjus varžyboms, pramankštai negalima naudoti įrankių, įsibegėjimo tako ar sektoriaus skritulio, taip pat atlikti vaizdavimo (imitavimo) pratimų su įrankiais.

Kūjis – vienas iš pavojingiausių įrankių tiek sportininkams, tiek ir teisėjams bei žiūrovams. Siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų, turi būti laikomasi ypatingų saugumo priemonių. Teisėjai privalo įsitikinti, kad kūjis negali pralįsti pro kokią nors apsauginio tinklo skylę ar pro skylę, esančią apačioje. Kūjis, net ir netyčia paleistas į saugos tinklų pusę, lekia dideliu greičiu ir visada kelia pavojų. Kad įrankis neperlėktų per apsauginių tinklų viršų, jų mažiausias aukštis turi būti 7 m, o paskutinių dviejų dalių, įskaitant vartus, - mažiausiai 10 m. Kūjo metimo varžybas rekomenduojama vykdyti, kai nevyksta bėgimų ratu varžybos. Jei to išvengti negalima, bėgimo metu kūjo metimo varžybos turi būti sustabdomos. Jeigu sportininkas nesilaiko saugumo taisyklių, teisėjai privalo sportininką griežtai įspėti ar net pašalinti iš varžybų. Saugos tinklai turi būti su varstomais vartais. Metant dešiniarankiams sportininkams uždaroma kairės pusės sekcija, metant kairiarankiams – dešinės pusės sekcija. Kai varžybose dalyvauja kairiarankiai ir dešiniarankiai sportininkai, svarbu vienos sekcijos veikimą greitai pakeisti kita ir tik tada leisti atlikti bandymą.

  • Kūno kultūra Skaidrės
  • MS PowerPoint 4782 KB
  • 2014 m.
  • 28 puslapiai (1686 žodžiai)
  • Universitetas
  • Artūras
  • Pagrindinės kūjo metimo varžybų taisyklės
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagrindinės kūjo metimo varžybų taisyklės. (2014 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindines-kujo-metimo-varzybu-taisykles.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 07:14
×