Pagrindinės manipuliacijos, naudojamos dalykiniuose pokalbiuose ir derybose


Pagrindinės manipuliacijos, naudojamos dalykiniuose pokalbiuose ir derybose. Sąvokos. Manipuliacijos samprata. Manipuliacijos rūšys. Manipuliacija naudojama tam, kad. Kaip tampama manipuliatoriumi? Derybos. Derybų etapai. Etapas. Pasirengimas. Etapas. Darbotvarkės sudarymas. Etapas. Eiga. Pagrindinės manipuliacijos, kurios naudojamos derybose ar dalykiniuose pokalbiuose. Kaip netapti manipuliatorių auka? Apibendrinimas. Literatūra.


Sąvokos (3) Manipuliacijos samprata, rūšys, kam ji naudojama ir kaip tampama manipuliatoriumi (4-7) Derybų samprata, etapai (8-13) Manipuliacijos naudojamos derybose ir verslo pokalbiuose (14-16) Kaip netapti manipuliatorių auka (17-18) Apibendrinimas (19) Literatūra (20).

Tai sąmoningas masinės sąmonės nukreipimas nuo ralybės, jos pakeitimas dirbtinai sukurtomis, įteigtomis situacijomis, vertinimas, įvaizdžiais. Manipuliuojant masine sąmone, emocijos atskiriamos nuo idėjų, jos nepaliečia proto sferos. (Bielinis, 2000). Tai veiksmas, nukreiptas į kitą žmogų, nustūmimas jo ta linkme, kuria nori manipuliatorius. Viskas daroma taip gudriai, kad kitam atrodo, jog jis pats valdo savo veiksmus. (Docenko, 1997).

Gauti naudos; Gauti materialių dalykų; rasti tinkamą partnerį;.

Priežastys: Nepasitikėjimas savimi; Bejėgiškumo jausmas; Siekimas bet kokiais būdasi gauti pripažinimą.

Derybinių strategijų parengimas; Tinkamiausių taktikų atranka; Derybų stiliaus pritaikymas situacijai.

Pasiruošti klausimus, kuriuos reikia aptarti; Aiškiai ir įtikinamai išdėstyti savo poreikius.

Svarstomi šalių interesai ir pozicijos; Kitų pasiūlymų svarstymas; Pasiūlymų argumentacija.

Sutarties pasirašymas; Šalių įsipareigojimų apibendrinimas; Numatykite sutarties svarstymo iš naujo galimybę.

Pagrindinės manipuliacijos, kurios naudojamos derybose ar dalykiniuose pokalbiuose.

Kompromitacija. Šios manipuliacijos esmė: neteisingos informacijos pateikimas apie varžovą, siekiant jį sumenkinti. Dirbtinis sureikšminimas. Manipuliuojama, sureikšminant nelabai reikšmingą įvykį, nukreipiant dėmesį nuo svarbaus įvykio. Vaizdo iškraipymas. Teigiamų faktų pateikimas, manipuliacijos būdu siekiant suformuoti geresnę nuomonę apie save ir tuo pačiu blogesnę apie savo varžovą.

  • MS PowerPoint 792 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (647 žodžiai)
  • Kolegija
  • Anilevea
  • Pagrindinės manipuliacijos, naudojamos dalykiniuose pokalbiuose ir derybose
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagrindinės manipuliacijos, naudojamos dalykiniuose pokalbiuose ir derybose. (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindines-manipuliacijos-naudojamos-dalykiniuose-pokalbiuose-ir-derybose.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 09:32
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo