Pagrindinės pasaulinės religijos ir jų paplitimas. (Pasauliniame kontekste)


Ieva Ambrazaitė KIF14 Pagrindinės pasaulinės religijos ir jų paplitimas. Pasauliniame kontekste. Judaizmo pradininkas. Šventoji žydų knyga. Krikščionių Šventasis Raštas. Induistų dievai.

Paplitimas: Ankstyvaisiais viduramžiais galiojančios krikščionybės nuostatos neleido žydams gyventi miestuose ir visaip juos diskriminavo. Tik XVII- XVIII a. žydai sugrįžo į Vakarų Europą ir apsigyveno jiems skirtose vietose (getose). Šiuo metu ten gyvena 4,3 mln. žydų. Viso - įvairiose šalyse gyvena 12 mln. žydų . Izraelyje gyvena per 4 mln. žydų (beveik pusė emigrantų iš buvusios SSSR).

Į Lotynų Ameriką krikščionybę atnešė ispanai, platinę ją vietinių gyventojų tarpe. Krikščionybės skverbimasis į Aziją buvo mažiau sėkmingas . Artimuosiuose Rytuose buvo stipri islamo, musulmonų, išpažinusių islamą, įtaka. 1549 m. Šv. Franciskas pasiekė Japonijos krantus, ir bandė platinti naująjį mokymą.

Krikčšionybė nėra vienalytė. Skiriamos kelios atšakos, kurios susiformavo įvairių istorinių ir idėjinių aplinkybių pagrindu . Pagrindinės ;

• Romos katalikai . Didžiausia dominacija., bažnyčios galva pripažįsta popiežių gyvenantį Vatikane. Paplitę Lotynų Amerikos šalyse, Vakarų Europoje, buvusiose Prancūzijos ir Portugalijos kolonijose ir Filipinose.. Didžiausia Azijoje Romos katalikų kolonija yra Vietname.

• Protestantai. Atsiradimas sietinas su reformatoriaus M.Liuterio (16a.) vardu ir mokymu. Pasak M.Liuterio tikėjimas yra vienintelis galintis nuteisinti, yra asmeninis susitikimas su Jėzumi gyvajame Dievo žodyje. Kadangi visiškas žmogaus nuodėmingumas Dievo akivaizdoje niekaip neleidžia jam kuo nors prisidėti prie savo išganymo, šis tikėjimas yra vien malonės dovana žmogui, kuris, nepaisydamas po krikšto išliekančio nuodėmingumo, išdrįsta maldingai gyventi Evangelija. Taigi tikėjimas remiasi ne Bažnyčios autoritetu ir jos tradicija, bet vien Šventuoju Raštu ir abiem Kristaus įsteigtais sakramentais - Krikštu ir vakriene. Daugiausia protestantų Šiauros Europos šalyse, taip pat šiausrės Amerijoje, Australijoje, Naujoje Zelandijoje, buvusiose Vokietijos ir D.Britanijos kolonijose.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1364 žodžiai)
  • Ieva
  • Pagrindinės pasaulinės religijos ir jų paplitimas. (Pasauliniame kontekste)
    10 - 10 balsai (-ų)
Pagrindinės pasaulinės religijos ir jų paplitimas. (Pasauliniame kontekste). (2015 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindines-pasaulines-religijos-ir-ju-paplitimas-pasauliniame-kontekste.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 15:46
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!