Pagrindinės pasaulio religijos referatas


Įvadas. Budizmas. Judaizmas. Krikščionybė. Islamas. Induizmas. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas: susipažinti su penkiomis pagrindinėmis pasaulio religijomis.

Darbo uždaviniai:

Sužinoti trumpą kiekvienos religijos istoriją.

Aptarti, kokios pagrindinės religijos idėjos.

Išsiaiškinti kiekvienai religijai būdingus bruožus.

Budizmas – viena didžiųjų pasaulio religijų, atsiradusi šiaurės Indijoje I tūkstantmečio pr. m. e. viduryje. Religijos pradininku laikomas Sidharta Gautama, gavęs Budos vardą. Tai istorinis indų princas, laisva valia išsižadėjęs karališkųjų rūmų prabangos. Kamuojamas vieno klausimo: „Kodėl žmonės turi kentėti ir mirti?“, nusprendė palikti savo tėvo rūmus ir septynerius metus klajojo po visą kraštą. Kartą, sėdint po figos medžiu, jis buvo apšviestas vidinės šviesos, kurioje nušvito ir jo ieškomas atsakymas. Šio savo atradimo jis neslėpė, priešingai, leidosi į šventąjį Benareso miestą ir visiems atvirai skelbė: „Mes, žmonės, trokštame turėti visko: pinigų, aukso, garbės, ilgo gyvenimo. Užtat kenčiame ir esame nelaimingi. Jei šitų dalykų netrokštume, nereikėtų kentėti. Turime bėgti iš triukšmo ir sumaišties, ramiai ir tyliai mąstyti. Tik tada galėsime gyventi be skausmo ir kančios“.

Budistų maldos vieta – pagoda, arba šventykla. Čia jie aukoja Budai smilkalų lazdeles, kurios degdamos maloniai kvepia. Daugelyje kraštų jauni vyrai praleidžia dalį savo gyvenimo vienuolynuose, kur yra mokomi bonzų, budistų vienuolių. Ten jie apmąsto Budos mokslą ir sau pragyvenimui renka išmaldą. Paprastai prie pagodų stovi milžiniškos Budos statulos. Ratas su aštuoniais stipinais yra budistų simbolis, arba atpažinimo ženklas. Šis ratas vaizduoja vadinamąjį Budos kelią.

Viešos apeigos vyksta šabo dieną sinagogoje. Kiekvienoje sinagogoje yra Šventųjų Skrynia, kurioje saugoma Įstatymo, arba Toros, ritiniai. Čia taip pat stovi septynšakis žibintas – Menora. Žydų ženklas – Dovydo žvaigždė, sudaryta iš dviejų sukryžiuotų trikampių ir primena Dovydo skydą.

Svarbiausios judaizmo šventės:

Pesachas – žydų velykos, švenčiamos pavasarį. Skiriama išsivadavimui iš egiptiečių vergovės prisiminti.

Krikščionių Šventasis Raštas – Biblija, susidedanti iš dviejų dalių – Senojo Testamento ir Naujojo Testamento. Žodis „testamentas“ reiškia „pažadą“ arba „sandorą, susitarimą“. Senąjį Testamentą sudaro 39 Žydų Biblijos knygos, Naująjį – 27 knygos: keturios Evangelijos, Apaštalų darbai, kurie pasakoja apie pirmuosius Jėzaus mokinius, Laiškai, parašyti kai kurioms pirmųjų krikščionių bendruomenėms, Apreiškimas Jonui – pranašo vizijos apie pasaulio ir Bažnyčios likimą, apie tuos laikus, kai į šį pasaulį vėl sugrįš Jėzus.

  • Tikyba Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2321 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovilė
  • Pagrindinės pasaulio religijos referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Pagrindinės pasaulio religijos referatas. (2015 m. Birželio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindines-pasaulio-religijos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:14
×