Pagrindinės širdies ir kraujagyslių ligos


Širdies ir kraujagyslių ligos referatas. Miokardo infarktas diplominis darbas. Širdies ir kraujagyslių ligu išvados. Širdies ir kraujagyslių ligos kineziterapija. Širdies ir kraujagyslių ligos ir kineziterapija. Rūkymo žala ir širdies ligos.referatas. Širdies kraujagyslės kursiniai darbai. Širdies ir kraujagyslių sistema kursinis. Sirdies ir krajagysliu ligu isvados. Širdies ir kraujagyslių sistema ivadas.

Turinys. Įvadas. Lietuvos lyganamoji analizė su baltijos ir šiaurės šalimimis pagal mirtingumo pasiskirstymo rodiklius nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Rizikos faktoriai. Pagrindinės širdies ir kraujagyslių ligos. Išvados. Priedai. Literatūros sąrašas.

Lietuvos lyganamoji analizė su baltijos ir šiaurės šalimimis pagal mirt mums šiandien tiesiog sunku suvokti širdies istoriją . Iki xviiia. Širdies ligų praktiškai nežinota. Medicinos traktatuose apie jas nekalbėta, net neigta jas esant. Senovės egiptiečiams širdis buvo savarankiška būtybė, nepavaldi žmogaus valiai. Jam pačiam širdis parūpindavo viską, ko žmogui reikia, kad jis gyventų.

Vienas medicinos tėvų hipokratas manė, kad kraujas atplūsta ir nuslūgsta panašiai kaip jūros potvyniai ir atoslūgiai. Pasak jo, kairėje širdies ertmėje slypi įdiegtoji ugnis, ji įkvepia gryną orą . Beje, aristotelis širdį laikė žmogaus centru, iš kurio išeina viskas. Širdis esanti proto, sielos, jausmų ir geidulių buveinė.

Iia. Po kr. Apie kraujo kelią sužinota šiek tiek daugiau. Galenas teigė, kad kairiajame širdies skilvelyje susimaišius kraujui su oru atsiranda gyvybės dvasia , pasklindanti po visą kūną. Žmogus susergąs dėl to, kad netinkamai sąveikauja kraujas, gleivės, tulžis. Ta ligų teorija buvo grindžiamas kiekvienos ligos gydymas iki pat xixa.

Tikruoju kraujotakos atradėju laikomas viljamas harvėjus, o 1726m. Stivenui heilzui pirmajam pavyko tiksliai išmatuoti kraujospūdį. Ir tik apie 1800m. Gydytojams paaiškėjo tikrasis ryšys tarp ligos simptomų ir širdies ligų.

Anksčiau dominavusias ligas tokias, kaip maras ir raupai, šių laikų medicina jau pamiršo. Jų vietą užėmė aids ir kraujotakos sistemos ligos. Visose šalyse tikra žmonių problema tapo padidėjęs kraujospūdis ir arterijų sklerozė. Hipertonijos ir kraujagyslių kalkėjimo padariniai – miokardo infarktas, širdies nepakankamumas, išemija. Mūsų medicinos statistikoje tai dažniausios ligos. Kas dešimtas suaugęs žmogus dėl ko nors negaluoja, ir tai tiesiogiai susiję su kraujotaka.

ši problema aktuali ne tik tarp Lietuvos gyventojų, bet ir kitose šalyse. Norėdamos atskleisti šių ligų problemiškumą, mes pasinaudojome pasaulio sveikatos organizacijos pateikta internetine medžiaga bei medicinos vadovėliais. Pateikėme epidemiologinę situaciją baltijos ir šiaurės šalyse. Įsigilinome į rizikos faktorius, nes būtent jie įtakoja vienokią ar kitokią situaciją, pateikėme informaciją apie pagrindines kraujotakos sistemos ligas.

Lietuvos lyginamoji analizė su baltijos ir šiaurės šalširdies ir kraujagyslių sistemą sudaro širdis ir visos organizmo kraujagyslės. Kraujas perneša maisto medžiagas, hormonus bei kitas medžiagas į organus, audinius ir ląsteles. Visos mūsų gyvybinės funkcijos priklauso nuo to, kaip ši sistema funkcionuoja.

  • Microsoft Word 109 KB
  • 2010 m.
  • 17 puslapių (2971 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arimantas
  • Pagrindinės širdies ir kraujagyslių ligos
    10 - 1 balsai (-ų)
Pagrindinės širdies ir kraujagyslių ligos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindines-sirdies-ir-kraujagysliu-ligos.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 07:37
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo