Pagrindinės susiformavusios vadybos kryptys ir žymiausi jų atstovai


Pagrindinės susiformavusios vadybos kryptys ir žymiausi jų atstovai. Įvadas. Mokslinio valdymo teorija. Administracinė (klasikinė) valdymo teorija. Žmogiškųjų santykių mokykla. Vadovavimo stiliai pagal x ir y teorijų nuostatas. Klasikinės ir žmogiškųjų santykių mokyklų pagrindinės koncepcijos. Kiekybinių metodų tyrimas. Naujausios vadybos teorijos. Situacinis požiūris (empirinė vadybos teorija). Sisteminis požiūris (socialinių sistemų vadybos teorija). Procesinis požiūris. Profesionalioji vadyba (profesionalusis menedžerizmas). Išvados. Naudota literatūra.

XIX – XX a. susiformavusios valdymo mokyklos (mokslinio valdymo; administracinė valdymo; žmogiškųjų santykių; kiekybinių metodų; naujosios vadybos teorijos) – tai žingsnis į priekį pagal bendruosius darbo požymius, vadovavimą, bendravimą su darbuotojais. Kiekviena valdymo teorija plėtojo skirtingą požiūrį į darbą, žmogų. Vienų požiūris buvo optimistiškesnis, kitų – realistinis, dar kitų – galbūt net pesimistinis.

Kiekviena mokykla plėtojosi savanoriškai arba susiliedavo su kitomis. Dėl to susiformavo šiuolaikiniai integruojantys požiūriai į valdymą: sisteminis, situacinis ir procesinis požiūris.

Prie šių penkių pagrindinių vadybos teorijų plėtros prisidėjo garsūs mokslininkai ir teoretika

  • Microsoft Word 1446 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (3850 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Pagrindinės susiformavusios vadybos kryptys ir žymiausi jų atstovai
    10 - 3 balsai (-ų)
Pagrindinės susiformavusios vadybos kryptys ir žymiausi jų atstovai. (2013 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindines-susiformavusios-vadybos-kryptys-ir-zymiausi-ju-atstovai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 14:57
×