Pagrindinės verslo kūrimo formos


Referatas verslo kurimas. Verslo kurimas referatas. Verslo formu ivairove lietuvoje. Verslo įkūrimo formos. Imonių kūrimas lietuvoje referatas. Verslo kurmo formos. 3 pagrindines verslo formos. Verslo imoniu kurimo formos. Pagrindinės ūkinės veiklos organizavimo formos ir jų tendencijos lietuvoje. Pagrindines verslo organizacines formos.

Įvadas. Ii. Pagrindinės verslo kūrimo formos. Individuali verslo įmonė. Ūkinė bendrija. Akcinė bendrovė. Iii. Kitos verslo kūrimo formos. Valstybinė įmonė. Pelno nesiekiančios organizacijos. Kooperatyvai. Licencinės įmonės. Užsienio kapitalo įmonės. Iv. Varslo organizavimo formų trūkumai ir privalumai. V. Jav duomenys apie verslo firmų skaičių ir bendrosios jų įplaukos.

Verslo kūrimas visų pirma siejamas su nuosavybe. Verslui kurti būtinas lėšas ir gamybos priemones verslininkas gali turėti pats, pasiskolinti, išsinuomoti.

Dabar, kai mūsų gyvenime atsiranda kol kas tokių neįprastų dalykų, kaip individualių verslo įmonių, privačių mokyklų, net televizijos stočių, išmanyti, kas yra nuosavybė, nuosavybės formų įvairovė, kaip kurti skirtingų nuosavybėsžmonėms turi būti suteikta teisė savarankiškai tvarkyti turimą turtą, žinoma, vverslo organizavimas susijęs su prekių ar paslaugų paklausa, ekonominėmis bei materialinėmis sąlygomis. Pavyzdžiui, kai kurias prekes gali pateikti savininkai (žemės ūkio žaliavas), bet jas perdirbti gali didesnės grupės žmonių, susibūrusių į verslo įmones. Juo sudėtingesni gaminami gaminiai, tai lanksti, nesudėtinga ir yra paprasčiausia verslo kūrimo forma. Čia savininkas pats perka įrenginius, medžiagas, samdo darbuotojus, pats priima sprendimus, įsipareigoja sumokėti sąskaitas. Verslo pajamos priklauso jam vienam ir jis jomis su niekuo nesidalija, išskyrus valdžią, renkančią pajamų mokestį už gaunamą pelną. Už įmonės veiklos rezultatus savininkas atsako visu savo turtu.

Teisiniu požiūriu individualios įmonės dažniausiai yra fiziniai asmenys. Tai labiausiai Lietuvoje paplitusi verslo organizacija, nes jas lengviausia ir pigiausia organizuoti. Tokia organizacija turi ir kai kurių trūkumų. Akivaizdžiausias yra tas, kad vieno asmens galimybės valdyti yra ribotos.

Todėl kartais tikslinga kurti bendrijas dviejų ar daugiau partnerių, kurie dalijasi atsakomybe už verslo organizavimą. Šiuo atveju kiekvienas partneris atlieka tam tikrą darbo dalį, gauna sutartą dalį pelno, o prireikus padengia ir dalį susidariusių nuostolių. Šiuos visus klausimus reikia oficialiai ir juridiškai įforminti sutartimis ir kitais aktais, numatytais šių verslo įmonių įstatuose.

ūkinė bendrija – tai neturinti bendrovės statuso dviejų ar kelių asmenų valdoma nuosavo verslo organizacija. Tai kelių žmonių ar juridinių asmenų grupė, įsteigta bendrosios jungtinės veiklos sutartimi sujungiant kelių asmenų turtą į bendrą nuosavybę. Partneriai dalijasi žiniomis ir finansų ištekliais. Partnerinę firmą įsteigti paprasta. Kartais pakanka žodinio susitarimo, tačiau toks atsitiktinis metodas nerekomenduotinas, nes jis gali sąlygoti draugų ir verslo praradimą. Paprastai pasirašoma sutartis, kurioje smulkiai nurodoma, kas ką darys ir kaip bus skirstomos ūkinės bendrijos pajamos. Tai apsaugo nuo galimų nesusipratimų.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2358 žodžiai)
  • Mokykla
  • Pagrindinės verslo kūrimo formos
    10 - 1 balsai (-ų)
Pagrindinės verslo kūrimo formos. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindines-verslo-kurimo-formos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 18:42
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo