Pagrindinės xx a. filosofijos kryptys ir filosofinės srovės


Indu filosofijos srove. Indijos filosofine srove. Xx a filosofija. Naujausios filosofijos kryptys. Xxa. filosofinės kryptys ir srovės. Pagrindines xxa. filosofijos kryptis. Filosofijos sroves. Pagrindines filosofijos kryptys.

Įvadas. Fenomenologija. E. Huserlio fenomenologija. Hermeneutika. Pagrindiniai hermeneutikos atstovai. Egzistencializmas. Egzistencializmo pradininkai. Egzistenclialistų tarpusavio skirtumai. Išvados. Literatūra.

XX amžiuje filosofija kaip niekada anksčiau įsigilino į žmogaus problemas kur kas plačiau ir giliau negu ansktesniais laikais. Ji atkreipė dėmesį į žmogaus biogenetinės ir sociokultūrinės programų vienovę, į jų gyvybingumą ir pažeidžiamumą. Esminiai žmogaus santykiai su gamta, visuomene ir pačiu savimi atsidūrė filosofinių tyrimų ir interpretacijų dėmesio centre. Filosofija ir mokslas naujai suvokė žmogaus ir visuomenės santykį su gamta, natūros ir kultūros sąveiką, žmogaus ir visuomenės galią. Ji akcentavo žmogaus asmenybės statuso problemą, asmenybės neliečiamumą ir jos aktyvią istorinę saviraišką, kaip aukščiausią humanistinę bei socialinę vertybę, perspėjo dėl plintančio ir gilėjančio žmogaus santykių susvetimėjimo. Todėl esant įvairiai žmogaus problematikai XX amžiuje atsirado ypač daug ir svarbių filosofjos krypčių, kurios nagrinėjo žmonijai kylančius svarbiausius egzistavimo ir gyvenimo klausimus.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (1719 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marija
  • Pagrindinės xx a. filosofijos kryptys ir filosofinės srovės
    10 - 2 balsai (-ų)
Pagrindinės xx a. filosofijos kryptys ir filosofinės srovės. (2013 m. Spalio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/pagrindines-xx-a-filosofijos-kryptys-ir-filosofines-sroves.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:37
×